EN

5.10.2020, 20:03 Wersja do druku

Internet. Wystartowała darmowa platforma KORCZAK ONLINE

mat. organizatora

Inne aktualności

Wystartowała platforma edukacji teatralnej KORCZAK ONLINE (www.korczakonline.pl). Do końca października możemy obejrzeć najlepsze spektakle ostatnich lat związane z Międzynarodowym Festiwalem Teatrów dla Dzieci i Młodzieży oraz warsztaty związane z działalnością Ogniska Teatralnego U MACHULSKICH.

ASSITEJ Polska przez cały październik udostępnia za darmo platformę KORCZAK ONLINE. Organizatorzy zaprosili spektakle dla dzieci z całej Polski. W każdą niedzielę października, o godz. 17.00 organizatorzy zapraszają na premierową transmisję wybranego tytułu na www.korczakonline.pl. Na platformie obecnie możemy zobaczyć „Króla Maciusia Pierwszego” Teatru Lalek Banialuka w Bielsku-Białej. Dzieci i ich najbliżsi poznają również przygody bohaterów widowiska „Indianie” Teatru 21 i Nowy Teatr w Warszawie (premiera transmisji 11.10 o godz. 17:00), świat 12-letniego Benjamina w spektaklu „Dziki” Teatru Dramatycznego w Wałbrzychu (premiera transmisji 18.10 o godz. 17:00). Ostatnim przedstawieniem będzie „Kopciuszek” Narodowego Starego Teatru w Krakowie (premiera transmisji 25.10 o godz.17:00). Wszystkie spektakle wyświetlane będą z audiodeskrypcją.

KORCZAK ONLINE to także cykl działań pt. Ogniska Online, które, wykorzystują narzędzia teatralne zgodnie z założeniami dramy brytyjskiej. Działania przygotowane przez legendarne Ognisko Teatralne U MACHULSKICH zostały stworzone z myślą o wsparciu pracy nauczycieli podczas lekcji szkolnych skierowanych dla dzieci w wieku 4-8 lat.

Chcielibyśmy, żeby KORCZAK ONLINE był w tym trudnym czasie miejscem bezpiecznego spotkania dla wszystkich, którzy kochają teatr oraz tych, którzy go dopiero poznają. Mamy nadzieję, że będziemy gościć tu nie tylko naszą młodą publiczność, ale także nauczycieli, pedagogów teatru i artystów. Według nas bez kultury i sztuki, a więc i bez teatru, nie da się wychować wrażliwych, świadomych i otwartych na świat ludzi - podkreśla Dyrektor Artystyczny Wojciech Faruga.

Spotkanie z teatrem i edukacją teatralną dla dzieci i rodziców będą dostępne do końca października 2020 roku. KORCZAK ONLINE zapowiada 24. Międzynarodowy Festiwal Teatralny dla Dzieci i Młodzieży KORCZAK DZISIAJ, który odbędzie się w listopadzie w formie hybrydowej. Do zobaczenia w teatrze.

Festiwal KORCZAK DZISIAJ został stworzony w 1994 roku przez Halinę Machulską i Macieja Wojtyszko. Od samego początku promował innowacyjne działania na styku edukacji i teatru, wywodzące się z fascynacji myślą autora „Króla Maciusia I”. Od samego początku był programowany jako „wielkie święto małego człowieka”, dla którego teatr stawał się miejscem spotkania i dialogu, a partnerstwo, szczerość i szacunek najważniejszymi wartościami w rozmowie z młodym Widzem.

Szczegółowy program:
www.korczakonline.pl
www.facebook.com/korczakfestiwal
ORGANIZATOR: ASSITEJ Polska
PATRONI MEDIALNI: TVP ABC, TVP Kultura, Polskie Radio Dzieciom, e-teatr.pl, magazyn DZIECI, ladnebebe.pl, qulturka.pl.

Źródło:

Materiał nadesłany

Wątki tematyczne