EN

23.06.2021, 17:15 Wersja do druku

Gorzów Wlkp. Przyznano stypendia artystom i twórcom

12 osób otrzymało stypendium artystyczne i twórcze prezydenta Miasta Gorzowa Wlkp. To osoby szczególnie zaangażowane w działalność i pracę w dziedzinach kulturalnych i artystycznych – poinformowała dyr. Wydział Promocji i Informacji UM Gorzowa Wlkp. Marta Liberkowska.

Inne aktualności

W budżecie miasta na ten rok zaplanowano na ten cel 120 tys. zł. Jednorazowo stypendium może wynieść od 1 tys. do 12 tys. zł. W tym roku o stypendia artystyczne starło się 23 kandydatów.

Komisja postanowiła wnioskować do prezydenta o przyznane z tego grona stypendiów 12 osobom w sześciu dziedzinach: teatr, taniec, sztuki wizualne, opieka nad zabytkami, muzyka i literatura.

Uroczystość ogłoszenia wyróżnień odbyła się podczas obrad Rady Miasta. Dotąd w Gorzowie przyznano blisko 200 stypendiów artystycznych i twórczych.

Jak przekazała Liberkowska, stypendia twórcze i artystyczne Miasta Gorzowa Wlkp. są przyznawane od 1991 r. Warunkiem przyznania stypendium jest ukończenie 18. roku życia i złożenie wniosku przez kandydata.

Wnioski rozpatruje komisja ds. stypendiów powołana przez prezydenta, a kandydaci do stypendiów mają możliwość osobistej prezentacji swojego programu stypendialnego.

Źródło:

PAP

Wątki tematyczne