08.01.2021, 15:52 Wersja do druku

Gorzów Wielkopolski. Filharmonia Zielonogórska się zmienia; trwa modernizacja budynku

Inne aktualności

- W pierwszym kwartale tego roku zakończy się pierwszy etap rozbudowy i modernizacji Filharmonii Zielonogórskiej. Inwestycja pozwoli na unowocześnienie i podniesienie standardu obiektu - poinformował Urząd Marszałkowski Woj. Lubuskiego.

Umowa na rozbudowę i modernizację Filharmonii została podpisana w czerwcu 2019 r. Zakończenie całego projektu jest planowane na koniec tego roku, a same prace budowlane mają potrwać do marca br.

Koszt inwestycji to 6,2 mln zł, z czego 4,5 mln zł stanowi unijne dofinansowanie z Regionalnego Programu Operacyjnego Lubuskie 2020.

Dzięki przedsięwzięciu budynek Filharmonii zostanie przystosowany do potrzeb ochrony przeciwpożarowej, zostanie przebudowana i zmodernizowana kanalizacja deszczowa i sanitarna.

Zmiany odczują również muzycy i goście filharmonii. Sala koncertowa zyska nową klimatyzację, powstanie zapadnia dla dużych instrumentów muzycznych. Przebudowany zostanie magazyn na instrumenty oraz zostanie wyremontowana sala kameralna z zapleczem.

Z kolei w budynku administracyjno-hotelowym pomieszczenia parteru zostaną przebudowane na hall, foyer, kasę biletową, recepcję, toalety i pomieszczenie socjalne. Ponadto restauracja zyska przestrzeń wielofunkcyjną.

W ramach inwestycji zostanie również przebudowane wejście do budynku, m.in. główne drzwi do Sali koncertowej. 

Źródło:

PAP

Wątki tematyczne