EN

3.09.2020, 08:33 Wersja do druku

Częstochowa. wręczono nagrody w dziedzinie kultury

Inne aktualności

Choć tegoroczne Dni Częstochowy miały skromniejsze obchody niż zwykle, w programie nie zabrakło wręczenia nagród w dziedzinie kultury.

W gronie laureatów znaleźli się Maciej Batorek, Jerzy Bober, Arkadiusz Frania, Marta Honzatko i Agnieszka Półrola.Z uwagi na trwającą pandemię koronawirusa tegoroczne, 28. Dni Częstochowy miały skromniejszy wymiar niż zazwyczaj. Zabrakło plenerowych koncertów na Północy i Festiwalu Kolorów w parku Lisiniec, obchody przeniesiono wyłącznie do sali Filharmonii Częstochowskiej. Zanim na scenie pojawili się filharmonicy pod batutą Adama Klocka, wręczono statuetki Promotora Częstochowy (...) oraz Nagrody Miasta Częstochowy w dziedzinie kultury. Co roku otrzymują je osoby, których działalność w istotny sposób wzbogaca potencjał miasta w tej sferze, przyczyniając się także do kreowania jego pozytywnego wizerunku. W sali koncertowej Filharmonii Częstochowskiej wyróżnienia te wręczyli prezydent Częstochowy Krzysztof Matyjaszczyk i przewodniczący Rady Miasta Zbigniew Niesmaczny.

Zaloguj się i czytaj dalej za darmo

Zalogowani użytkownicy mają nieograniczony dostęp do wszystkich artykułów na e-teatrze.

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się.

Tytuł oryginalny

W Częstochowie wręczono nagrody w dziedzinie kultury. W czyje ręce trafiły?

Źródło:

„Gazeta Wyborcza - Częstochowa” online

Wszystkie teksty Gazety Wyborczej od 1998 roku są dostępne w internetowym Archiwum Gazety Wyborczej - największej bazie tekstów w języku polskim w sieci. Skorzystaj z prenumeraty Gazety Wyborczej.

Autor:

zs

Data publikacji oryginału:

03.09.2020