EN

5.09.2022, 11:44 Wersja do druku

Białystok. Wojciech Tołkin-Żmijewski „zrobił porządek” i z Opery i Filharmonii Podlaskiej trafił do gabinetu marszałka

Inne aktualności

Wywołujący wiele kontrowersji dotychczasowy zastępca dyrektora Opery i Filharmonii Podlaskiej Wojciech Tołkin-Żmijewski zastał zastępcą dyrektora gabinetu marszałka podlaskiego Artura Kosickiego (PiS). Stało się tak bez rozgłosu. Zmiany nastąpiły również w PMKL. Pisze Maciej Chołodowski w „Gazecie Wyborczej - Białystok”.

O fakcie powołania Tołkina-Żmijewskiego dowiedziałem się od pracowników OiFP.

Opowiadali: - Z informacji, które posiadamy to jest jakiś polityczny układ. To jest kwintesencja sposobu pojmowania, czym są instytucje kultury. Są to synekury dla partyjnych dołów. Ciekawe, kto pana Tołkina-Żmijewskiego zastąpi jako zastępca dyrektorki OiFP. To właśnie on, według urzędu marszałkowskiego, trzymał tutaj „porządek". Zatrudnienie zwiększyli do granic możliwości. Tołkin zatrudnił w operze swoich sąsiadów, od kierowcy po sprzątaczki, „złote rączki", pracowników w administracji, itd.

PiS. Z gabinetu na dyrektora szpitala

Wojciech Tołkin-Żmijewski na stanowisku zastępcy dyrektora gabinetu marszałka województwa podlaskiego zastąpił Krzysztofa Szeweluka, który w czerwcu bieżącego roku został (w drodze konkursu) szefem Szpitala Psychiatrycznego w Choroszczy, jednostki samorządu wojewódzkiego.

Zaloguj się i czytaj dalej za darmo

Zalogowani użytkownicy mają nieograniczony dostęp do wszystkich artykułów na e-teatrze.

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się.

Tytuł oryginalny

Wojciech Tołkin-Żmijewski "zrobił porządek" i z Opery i Filharmonii Podlaskiej trafił do gabinetu marszałka

Źródło:

„Gazeta Wyborcza - Białystok” online

Link do źródła

Wszystkie teksty Gazety Wyborczej od 1998 roku są dostępne w internetowym Archiwum Gazety Wyborczej - największej bazie tekstów w języku polskim w sieci. Skorzystaj z prenumeraty Gazety Wyborczej.

Autor:

Maciej Chołodowski

Data publikacji oryginału:

04.09.2022

Wątki tematyczne