EN
10.07.2020, 08:21 Wersja do druku

Częstochowa. Akcja "#ratujmyTfP". Na teatralnym podwórku spektakl "Uwolnić słowa. Miłość"

"Uwolnić miłość"/mat teatru

Pandemię koronawirusa branża artystyczna odczuwa szczególnie dotkliwie. Stąd akcja "#ratujmyTfP", która ma pomóc przetrwać klubowi Scena TfP mieszczącemu się w podwórku przy Al. NMP 2. W piątek 10 lipca o godz. 20.30 Teatr Wojtka Kowalskiego zaprezentuje tam spektakl "Uwolnić słowa. Miłość".

Klub Scena TfP mieszczący się w podwórku przy Al. NMP 2 to nie tylko miejsce koncertów, ale też siedziba Teatru Wojtka Kowalskiego. W dobie pandemii lokal ten, podobnie jak cała branża kulturalna, musi walczyć o przetrwanie. Stąd właśnie akcja "#ratujmyTfP", dzięki której, mają zostać zebrane środki na utrzymanie tej sceny.

Kolejnym spektaklem w tym cyklu będzie "Uwolnić słowa. Miłość", grany w piątek 10 lipca o godz. 20.30 na teatralnym podwórku.

- W trosce o bezpieczeństwo nas wszystkich liczba miejsc na widowni została ograniczona. Prosimy o przybycie w maseczkach ochronnych. Bilety? ... Gramy do kapelusza. Całość zebranych funduszy zostanie przekazana na poczet długu z tytułu czynszu. Prosimy, bądźcie szczodrzy - apelują organizatorzy.

Inne aktualności

Przed publicznością wystąpią Wojtek Kowalski oraz Michał Pilarski (akompaniament). Spektakl ułożony został z połączenia prozy Janusza Rudnickiego i poezji Piotra Macierzyńskiego. Znalazły się w nim również piosenki autorstwa Janusza "Jano" Mielczarka, do których muzykę skomponował wspomniany Pilarski.
Spektakl nagrodzony słynną Złotą Misą Borowiny

- Od dłuższego czasu chciałem zrobić spektakl o miłości i w końcu się udało. Pracowaliśmy z Michałem ponad pół roku i liczymy, że to przedstawienie przypadnie publiczności i jurorom na festiwalach do gustu. Nam się podoba ale z racji, że to nasze najnowsze dziecko nie mamy do tego dystansu - zaznacza Kowalski.

Przypomnijmy, że spektakl ten nagrodzono słynną już "Złotą Misą Borowiny" podczas tegorocznej 41. Biesiady Teatralnej w Horyńcu-Zdroju. Jurorzy docenili w ten sposób osobowość aktorską Kowalskiego.

Tytuł oryginalny

Akcja "#ratujmyTfP". Na teatralnym podwórku spektakl "Uwolnić słowa. Miłość"

Źródło:

Gazeta Wyborcza - Częstochowa online
Link do źródła

Autor:

zs

Data publikacji oryginału:

10.07.2020