Międzynarodowy Festiwal Sztuki Lalkarskiej XXVII edycja

Międzynarodowy Festiwal Sztuki Lalkarskiej XXVII edycja (od 18.05.2016 do 22.05.2016)

Organizator

Teatr Lalek Banialuka im. Jerzego Zitzmana

ul. Mickiewicza 20, 43-300 Bielsko-Biała

18.05.2016 ŚRODA

09:00
&
12:00 K Opolski Teatr Lalki i Aktora im. Alojzego Smolki (Polska)
SMACZNEGO, PROSZĘ WILKA / 5+/
/60 minut/
Teatr Banialuka
Scena na Piętrze

10:30

Teatr Lalek Banialuka im. Jerzego Zitzmana (Polska)
KSIĘGA DŻUNGLI /7+/ /60 minut/
Teatr Banialuka
Duża Scena

11:30
&
16:00 K
Lutkovno gladališče Maribor (Słowenia)
PRAKTYCZNE RADY DLA GRZECZNYCH DZIECI /5+/
/50 minut/

Teatr Polski
Mała Scena

13:30
WW
Wernisaż wystawy
JULIA SKURATOVA: ŻYWA KSIĄŻKA
Ekspozycja obiektów teatralnych inspirowanych znanymi dziełami literatury dziecięcej

Książnica
Beskidzka

17:00 K

Divadlo Drak (Czechy)
OSTATNIA SZTUCZKA GEORGESA MÉLISA /7+/ /60 minut/
Teatr Polski
Duża Scena

18:15
WW
Walny-Teatr (Polska)
NOE - przedstawienie plenerowe /7+/ /60 minut/
Plac przed Teatrem Banialuka

19:30
Otwarcie Festiwalu



Teatr Banialuka
Duża Scena
Teatr Lalek Banialuka im. Jerzego Zitzmana (Polska)
KSIĘGA DŻUNGLI /7+/

19.05.2016 CZWARTEK

10:00 K Charkowski Akademicki Teatr Lalek im. W. Afanasjewa (Ukraina)
JEŻ Z MGŁY /4+/ /90 minut z przerwą/ Teatr Banialuka
Duża Scena

13:00 K
Vilniaus teatras Ll (Litwa)
SANDMAN /15+/ /60 minut/
Teatr Polski
Duża Scena

16:00 K
&
19:00
Teatr Sztuk (Polska)
MARIA S. /15+/
/60 minut/

Teatr Polski
Mała Scena

17:00
&
21:00 K
Cie Mossoux-Bonté (Belgia, Walonia-Bruksela)
SZEPTY /15+/
/55 minut/

Teatr Banialuka
Scena na Piętrze

17:30
WW
Polski Ośrodek Lalkarski POLUNIMA
HENRYK JURKOWSKI - KU PAMIĘCI
Spotkanie poświęcone pamięci prof. Henryka Jurkowskiego /90 minut/
Kawiarnia
Aquarium

19:30 K
Hitomi-za Otome Bunraku (Japonia)
SANBASO
YOSHITSUNE I TYSIĄC KWITNĄCYCH WIŚNI /60 minut/
Teatr Banialuka
Duża Scena

20.05.2016 PIĄTEK

09:00 Hitomi-za Otome Bunraku (Japonia)
SANBASO
YOSHITSUNE I TYSIĄC KWITNĄCYCH WIŚNI /60 minut/
Teatr Banialuka
Duża Scena

10:30 K
Divadlo loutek Ostrava (Czechy)
MARVIN /10+/ /55 minut/
Teatr Polski
Duża Scena

11:00
&
16:00 K
Bábkové divadlo na Rázcestí (Słowacja)
TEATR CIENI OFELII /6+/
/spektakl z napisami w języku polskim, 85 minut/

Teatr Banialuka
Scena na Piętrze

12:00 K
&
17:00
Teatr Karlsson Haus (Rosja)
WANIA. OPOWIEŚĆ O WANI I TAJEMNICACH ROSYJSKIEJ DUSZY /15+/
/spektakl z napisami w języku polskim, 60 minut/

Teatr Polski
Mała Scena

12:00
&
17:00
WW
Toon Maas (Holandia)
DOBLE - pokaz plenerowy /0+/

/15 minut/
ul. 11 Listopada

C.H. Sfera


17:00
WW
Walny-Teatr (Polska)
NOE - przedstawienie plenerowe /7+/ /60 minut/
Plac
Chrobrego

18:00 K
Teatro Gioco Vita (Włochy)
RYCERZ NIEISTNIEJĄCY /10+/ /spektakl z napisami w języku polskim, 75 minut/
Teatr Banialuka
Duża Scena

21.05.2016 SOBOTA


10:00
WW
Teatr Grodzki Junior
WĘDROWNE PTAKI /6+/ /30 minut/

Teatr Grodzki

11:00
- 14:00
Toon Maas (Holandia)
ABECADŁO KLAUNA - warsztat mistrzowski

Teatr Grodzki

11:00 K
&
17:00
Etienne Borgers (Holandia)
MISTER MLSK /4+/
/40 minut/

Teatr Banialuka
Scena na Piętrze

12:00 K

Teatr Lalki i Aktora Kubuś (Polska)
DZIADY PO BIAŁOSZEWSKIM /15+/ /65 minut/
Teatr Banialuka
Duża Scena

12:00
&
17:30 K
Ariel Doron (Izrael)
HEROSI Z PLASTIKU /16+/
/45 minut/

Teatr Polski
Mała Scena

15:00
BW
Studio Filmów Rysunkowych w Bielsku-Białej
Projekcje filmów animowanych Jerzego Zitzmana /15+/ /90 minut/
Kino Studio

19:00 K

Company Borja Ytuquepintas (Hiszpania)
MARZENIA W PIASKU /6+/ /55 minut/ Teatr Banialuka
Duża Scena

21:15
WW
Dundu (Niemcy)
DUNDU TAŃCZY Z GWIAZDAMI /0+/ /widowisko plenerowe, 45 minut/
Plac
Chrobrego

22.05.2016 NIEDZIELA


10:00 K
&
16:00
United Puppets (Niemcy)
CZERWONY KAPTUREK - BAŚŃ BRACI GRIMM JAKO GRA ŚWIATEŁ /4+/
/45 minut/

Teatr Polski
Mała Scena

11:00 K
&
16:00
Teatr Animacji (Polska)
A NIECH TO GĘŚ KOPNIE! /7+/
/55 minut/

Teatr Banialuka
Scena na Piętrze

11:00
&
17:00
WW
Toon Maas (Holandia)
DOBLE - pokaz plenerowy /0+/
/15 minut/


Rynek

12:30
WW
Finisaż wystawy
POLA - POLSKA LALKA ARTYSTYCZNA Galeria Bielska
BWA

18:00

Wręczenie nagród - Zakończenie Festiwalu

ZACZAROWANY FLET
Retransmisja spektaklu z Metropolitan Opera w Nowym Jorku /10+/
/prezentacja z napisami w języku polskim, 110 minut/


Teatr Banialuka
Duża Scena

K - przedstawienie konkursowe WW - wstęp wolny BW - bezpłatne wejściówki do odebrania w Impresariacie Teatru
- przedstawienie jest grane w ramach akcji "Bilet za 400 groszy"

WYSTAWY
POLA - POLSKA LALKA ARTYSTYCZNA
28 kwietnia - 22 maja Galeria Bielska BWA
ŻYWA KSIĄŻKA - ekspozycja obiektów teatralnych inspirowanych znanymi dziełami literatury dziecięcej autorstwa litewskiej scenografki Julii Skuratovej
18-31 maja Książnica Beskidzka

Archiwum

Pokaż 12 kolejnych artykułów