EN

18.09.2023, 11:40 Wersja do druku

Warszawa. 27. Międzynarodowy Festiwal Sztuk Performatywnych. Sztuka na koniec świata Rozdroże 2023

Centrum Sztuki Współczesnej Zamek Ujazdowski oraz Teatr Akt zapraszają w dniach 03-05/10/2023 na 27. Międzynarodowy Festiwal Sztuk Performatywnych. Sztuka na koniec świata  Rozdroże 2023.

Inne aktualności

Organizowany od 1994 roku międzynarodowy festiwal sztuk performatywnych Rozdroże prezentuje wartościowe dzieła z pogranicza tańca współczesnego, teatru, sztuk wizualnych i muzyki. Nieznana w Polsce twórczość cenionych artystów z zagranicy konfrontowana jest z nowymi pracami twórców działających w Warszawie.

Dzięki festiwalowi widzowie będą mogli odkryć twórczość cenionych na świecie prekursorów interdyscyplinarnych widowisk i instalacji: Shiro Takataniego i grypy Dumb Type z Kioto. Będzie to możliwe dzięki prelekcji krytyczki Yukiko Shikaty i projekcji filmów o twórczości Shiro Takataniego i grupy Dumb Type.

Ponadto pokazany zostanie nowy, premierowy spektakl autorstwa warszawskich artystów z Teatru Akt. Teatr Akt działa od 1989 roku. Założyli go adepci Szkoły Pantomimy przy Teatrze Żydowskim: Agnieszka i Tomasz Musiałowiczowie oraz Marek Kowalski. Stworzyli oni kilkadziesiąt spektakli na pograniczu teatru ruchu, tańca i pantomimy oraz widowisk plenerowych prezentowanych wielokrotnie w Polsce i za granicą. Wybrane na festiwal dzieło podejmuje temat kondycji człowieka w świecie wielowymiarowego kryzysu. Czy przeżywamy koniec znanego nam świata?.

W programie festiwalu znajdzie się również seans fotografii autorstwa Marty Ankiersztejn ze spektakli prezentowanych na kolejnych edycjach festiwalu Rozdroże. To czołowa warszawska fotograficzka specjalizująca się w fotografowaniu tańca współczesnego. Jest absolwentką Wydziału Wiedzy o Teatrze Akademii Teatralnej w Warszawie. Ukończyła 3-letnie Studium Fotografii Związku Polskich Artystów Fotografików. Jest autorką zdjęć z około 300 spektakli tanecznych i laureatką wielu konkursów fotograficznych.

Program festiwalu:
•    03/10 (wtorek), o godz. 19:00– prapremiera spektaklu Teatru Akt oraz pospektaklowe spotkanie artystów z widzami w sali widowiskowej Centrum Sztuki Współczesnej Zamek Ujazdowski.
•   
•    04/10 (środa), o godz.19:00 - drugi pokaz spektaklu Teatru Akt w sali widowiskowej CSWZU.04/10 (środa), o godz. 20:00 – seans fotografii Marty Ankiersztejn z festiwali Rozdroże w sali KinoLab w CSWZU.
•   
•    05/10 (czwartek), o godz. 18:00 – prelekcja Yukiko Shikaty o twórczości Shiro Takataniego i grupy Dumb Type z Kioto ilustrowana projekcjami filmów w sali KinoLab w CSWZU: filmu w reżyserii Giulio Boato pt. Shiro Takatani - Between nature and technology (Shiro Takatani - między naturą a technologią) oraz fragmentów zapisu spektaklu STILL grupy Dumb Type.
Rezerwacja i sprzedaż biletów na spektakle Teatru Akt w Centrum Sztuki Współczesnej Zamek Ujazdowski, tel. +48 22 628 12 71 w. 135. Bilety: normalny- 40 zł  ulgowy- 25 zł

Źródło:

Materiał nadesłany