EN

22.07.2021, 16:17 Wersja do druku

Wrocław/Legnica. "A miłości bym nie miał" - koprodukcja Teatru Układ Formalny i Teatru im. H. Modrzejewskiej

Rozpoczęły się próby do spektaklu “A miłości bym nie miał” Teatru Układ Formalny w koprodukcji z Teatrem Modrzejewskiej w Legnicy.

fot. Dagmara Włoszek-Rabska / mat. teatru

Inne aktualności

“Nie ukrywam, że samotność i frustracja seksualna robią swoją robotę, przez co dość często mam ataki agresji – najzwyczajniej w świecie tracę nad sobą kontrolę”.

O spektaklu Jan Hussakowski – reżyser:

“O Elliocie Rodgersie świat usłyszał, kiedy „zapoczątkował bunt prawiczków” i doprowadził do masakry w Isla Vista, w wyniku której zginęło 7 osób (w tym sam Elliot), a 14 zostało rannych. Od tego czasu postać młodego, amerykańskiego chłopaka stała się symbolem ruchu tzw. inceli – mężczyzn, którzy żyją w „niedobrowolnym celibacie (z ang. INvoluntary CELibate).

Na podstawie licznych tekstów internetowej subkultury inceli budujemy na scenie bogaty, „pokręcony” świat umysłu Elliota. Zapraszamy widza do podróży, lotu (niczym Alicja z Krainy Czarów) po barwnym, często przerażającym, internetowym świecie i planetach ludzi skrzywdzonych, samotnych, sfrustrowanych i pełnych nienawiści.

Postać „doskonałego dżentelmena” staje się dla nas pretekstem do głębszego namysłu nad relacjami społecznymi i rodzinnymi, miłością, seksualnością i miejscem wrażliwego człowieka we współczesnym świecie. Incelem może być twój kuzyn, Incelem może być twój syn, Incelem może być chłopak, którego mijasz na światłach i który szybko odwraca wzrok, kiedy chcesz mu spojrzeć w oczy”.

Realizatorzy:
scenariusz: Maciej Midor
reżyseria: Jan Hussakowski
scenografia: Mirek Kaczmarek
asystentka scenografa: Maria Mordarska
muzyka: Tymoteusz Witczak
projekcje: Maja Sądel

Obsada:
Magda Skiba (Teatr Modrzejewskiej w Legnicy),
Rafał Cieluch (Teatr Modrzejewskiej w Legnicy),
Rafał Pietrzak,
Przemysław Furdak,
Jerzy Górski,
Adam Michał Pietrzak,
Maciej Rabski.

Premiera wrocławska: 10 września 2021, Centrum na Przedmieściu
Premiera legnicka: 8 października 2021, Teatr Modrzejewskiej w Legnicy

Układ Formalny – teatr offowy, powołany w ramach fundacji. Stanowi inicjatywę absolwentów wrocławskich uczelni artystycznych. Układ Formalny od 2016 roku realizuje swoje działania statutowe poprzez działalność edukacyjno-artystyczną, wykorzystującą teatr jako realne narzędzie zmiany i przestrzeń do dialogu społecznego.

Źródło:

Materiał nadesłany