EN
31.01.2022, 10:05 Wersja do druku

Wrocław. Rewolucja w kulturze, sukces ogólnopolski. Krzysztof Maj z zarządu województwa uczy radnych czytać

Inne aktualności

Krzysztof Maj udowodnił, że jest właściwym człowiekiem na odcinku samorządowej kultury. Swoją pracę w zarządzie województwa zaczął od walki z wtórnym analfabetyzmem i od razu osiągnął ogólnokrajowy sukces - doprowadził do powołania pierwszego w Polsce Sejmikowego Klubu Książki.

To historyczne wydarzenie miało miejsce podczas czwartkowej sesji sejmiku dolnośląskiego i natychmiast biuro prasowe rozesłało sążnisty tekst z wybitą w pierwszych zdaniach informacją, że to pierwszy w Polsce SKK, a ojcem sukcesu jest Krzysztof Maj.

Nie dziwię się ekscytacji PR-owców, ja również uważam, że Sejmikowy Klub Książki zdeklasuje nawet Narodową Orkiestrę Dętą, czyli "Pierwszą w Polsce Dętą Filharmonię" (takie rzeczy tylko w Lubinie, z inicjatywy prezydenta Roberta Raczyńskiego), i należy się chwalić.
Kultura. Rewolucjonista Krzysztof Maj

Gdy Krzysztof Maj - niegdyś rzecznik prezydenta Lubina, a później koordynator miejskich wydarzeń w ramach ESK 2016 i szef Strefy Kultury Wrocław - był powoływany na nowego członka zarządu Dolnego Śląska, zapowiedział rewolucję w podejściu do kultury. I to jaką!

Zaloguj się i czytaj dalej za darmo

Zalogowani użytkownicy mają nieograniczony dostęp do wszystkich artykułów na e-teatrze.

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się.

Tytuł oryginalny

Rewolucja w kulturze, sukces ogólnopolski. Krzysztof Maj z zarządu województwa uczy radnych czytać

Źródło:

„Gazeta Wyborcza - Wrocław” online

Link do źródła

Wszystkie teksty Gazety Wyborczej od 1998 roku są dostępne w internetowym Archiwum Gazety Wyborczej - największej bazie tekstów w języku polskim w sieci. Skorzystaj z prenumeraty Gazety Wyborczej.