EN

29.04.2021, 14:17 Wersja do druku

Warszawa. ZASP złożył życzenia z okazji Międzynarodowego Dnia Tańca 2021

Inne aktualności

Z okazji Międzynarodowego Dnia Tańca życzymy wszystkim Artystom i Krytykom Tańca zdrowia, wytrwałości i siły do kontynuacji tanecznych działań, a także nieustającej pasji i twórczej inspiracji - napisano w czwartek na stronie Związku Artystów Scen Polskich (ZASP).

"Ruch jest początkiem wszystkiego – to nasz instynkt – a taniec to ruch oczyszczony i dopracowany tak, byśmy mogli się nim komunikować" - przypomniano na stronie ZASP fragment orędzia z okazji Międzynarodowego Dnia Tańca 2021, które napisał tancerz baletowy Friedemann Vogel z Niemiec.

"Pragniemy równocześnie wyrazić nasz podziw i uznanie dla Państwa determinacji, wysiłku i wytężonej pracy na rzecz nieprzerwanego prezentowania sztuki tańca w tej niezwykle trudnej rzeczywistości" - czytamy w opublikowanym liście Sekcji Tańca i Baletu ZASP. "Serdecznie gratulujemy dotychczasowych działań, które świadczą o ogromnym zaangażowaniu, motywacji i sile środowiska tanecznego" - dodano.

"Wierzymy, że nawet te wyjątkowo trudne doświadczenia zaowocują pięknem i siłą przekazu kolejnych tanecznych realizacji" - zaznaczono.

"Z całego serca życzymy Państwu dalszych sukcesów - już na scenie, w obecności widowni" - czytamy w liście podpisanym przez przewodniczącą Sekcji Tańca i Baletu ZASP Monikę Myśliwiec oraz członków Zarządu Sekcji: Krzysztofa Szymańskiego, Urszulę Drzewińską, Małgorzatę Matuszewską i Marcina Kędziora.

Międzynarodowy Dzień Tańca został ustanowiony 29 kwietnia 1982 r. przez Komitet Tańca Międzynarodowego Instytutu Teatralnego (ITI). Dzień ten wybrano nieprzypadkowo – 29 kwietnia to rocznica urodzin wielkiego reformatora sztuki tańca Jeana-Georgesa Noverra.

Źródło:

PAP