EN

29.04.2021, 12:00 Wersja do druku

Kraj. Ponad 120 wydarzeń na Międzynarodowy Dzień Tańca w Polsce

Tegoroczna akcja tańczMY, którą Instytut Muzyki i Tańca organizuje już po raz trzeci, rozpocznie się 22 kwietnia i potrwa do 9 maja. W jej ramach odbędą się spektakle, pokazy filmów, performance’y, wykłady, warsztaty i wiele innych, zarówno on-line, jak i w miarę możliwości na żywo.

fot. mat. Instytutu Muzyki i Tańca

– Cieszymy się, że w tym trudnym czasie, gdy nie zawsze możemy się spotykać podczas różnego typu przedsięwzięć artystycznych, do akcji tańczMY zgłoszono rekordowo aż 122 wydarzenia taneczne. Pokazuje to, że środowisko tańca jest nieustannie aktywne, a duch Terpsychory wciąż w nas żyje i nie gaśnie – mówi Maciej Seniw z Instytutu Muzyki i Tańca, koordynator akcji.

Świętowanie Międzynarodowego Dnia Tańca obejmuje środowisko taneczne w całej swojej różnorodności – do akcji tańczMY zgłosiły się zarówno największe  najbardziej prestiżowe instytucje artystyczne i uczelnie w Polsce, jak i niezależni artyści, lokalne domy kultury czy szkoły tańca. 

W Międzynarodowym Dniu Tańca 29 kwietnia Instytut Muzyki i Tańca zaprasza także do zapoznania się z orędziem, którego polski przekład przygotowuje co roku we współpracy z Międzynarodowym Instytutem Teatralnym (ITI). Orędzie zostanie opublikowane o 12.00.

Wszystkie informacje na temat obchodów Międzynarodowego Dnia Tańca, w tym pełen harmonogram wydarzeń w ramach akcji tańczMY, znajduje się na stronie imit.org.pl.

Wydarzenie na Facebooku

Źródło:

Materiał nadesłany

Wątki tematyczne