EN

10.11.2022, 12:15 Wersja do druku

Warszawa. Teatralne zwiedzanie Pałacu Szustra

Inne aktualności

Wszyscy jesteśmy podróżnikami w czasie. Czasem wybiegamy myślą w przyszłość, czasem wspomnieniem sięgamy tego, co dawne. W listopadowy weekend nadarza się doskonała okazja, by wrócić pamięcią do przeszłości dzielnicy Mokotów i wziąć udział w spektaklu „Mokotów. Moje wzgórze”.

fot. mat. teatru

Spektakl „Mokotów. Moje wzgórze” to pełna zwrotów akcji opowieść o sercu Mokotowa, które bije tuż przy Morskim Oku — w zapomnianym na co dzień Pałacyku Szustra, siedzibie Warszawskiego Towarzystwa Muzycznego i Sceny 96. Na teatralne oprowadzanie po niezwykłych wnętrzach zaprasza ekscentryczna fundatorka pałacu — Izabella Lubomirska. Podróżując z nią przez pokoje, korytarze i epoki — zanurzymy się w wartki nurt historii i spotkamy szereg nietuzinkowych postaci. Razem z prezydentem Starzyńskim przemeblujemy Warszawę, zaliczymy ostrą przeprawę z trenerem Górskim, nagramy przebój dla wytwórni Syrena Record, zejdziemy do kanału znanego z filmu Andrzeja Wajdy czy spróbujemy odpalić stratosferyczny balon, zwany Gwiazdą Polski.

Inspiracją do projektu „Moje wzgórze. Moja historia” Teatru Scena 96 jest historia Mokotowa (z fr. "Mon Coteau/ moje wzgórze") — ta miniona, ta współczesna i ta wyobrażona. W spektaklu wykorzystano materiały historyczne i opowieści zebrane wśród osób, które zgłosiły się na warsztaty.

Pokazy odbędą się w Pałacu Szustra w dniach 11, 12 i 13 listopada o godz. 19.00.

Źródło:

Materiał nadesłany