EN

17.04.2024, 15:20 Wersja do druku

Warszawa. Teatr Roma z nagrodą Kreator Sceny Jutra 2023

Inne aktualności

W dniach 8–9 kwietnia w Pałacu Kultury i Nauki w Warszawie odbyła się 6. edycja Międzynarodowej Konferencji Scena Jutra pod honorowym patronatem Prezydenta m.st. Warszawy Rafała Trzaskowskiego. Nagrodę Kreator Sceny Jutra 2023 w kategorii Design otrzymał w tym roku Teatr Muzyczny ROMA za musical „We Will Rock You”.

Warto wspomnieć, że kilka lat temu jedną z pierwszych edycji tej konferencji gościł właśnie Teatr Muzyczny ROMA.

Konferencja Scena Jutra to wykłady, prelekcje i dyskusje specjalistów oraz możliwość zakulisowych spotkań i wymiany poglądów w mniej oficjalnej atmosferze. To także okazja dla najbardziej liczących się w branży firm do zaprezentowania najnowszych osiągnięć techniki, z której korzystają teatry, muzea, wystawy czy branża eventowa.

Miło nam poinformować, że przyznawaną podczas konferencji nagrodę Kreator Sceny Jutra 2023 w kategorii Design otrzymał w tym roku Teatr Muzyczny ROMA za musical „We Will Rock You”. Nagrodę odebrała kierownik techniczna naszego teatru Anna Waś, która wzięła także udział w dyskusji „Od pędzla do myszki: Czy kodowanie i promptowanie zajmie centralne miejsce w scenie jutra?” (a moderatorem tego panelu był kierownik literacki TM ROMA Michał Wojnarowski).

Bardzo cieszymy się z tej nagrody – tym bardziej, że przyznana ona została podczas tej szczególnej konferencji, w której udział biorą liderzy technologicznego postępu na teatralnej scenie.

Źródło:

www.teatrroma.pl
Link do źródła