EN
14.04.2022, 17:04 Wersja do druku

Warszawa. Streaming Gali charytatywnej МИ З ВАМИ / JESTEŚMY Z WAMI! Teatru Wielkiego - Opery Narodowej

Zapraszamy na transmisję live: 14 kwietnia, godz. 18.30. Spektakl dostępny na platformie VOD Teatru Wielkiego – Opery Narodowej do 21 kwietnia.

Inne aktualności

Wojna w Ukrainie niestety nadal trwa, a Teatr Wielki - Opera Narodowa solidaryzuje się duchem i sercem z Narodem Ukraińskim w wymiarze zarówno symbolicznym, podświetlając fasadę Teatru w kolorach flagi ukraińskiej, ale organizując wymierną pomoc dla naszych sąsiadów.

Wraz z Naszą Fundacją poprzez wspólny projekt, pragniemy wspomóc materialnie uchodźców z Ukrainy. Dochód ze sprzedaży biletów na naszą Galę 14 kwietnia w całości przeznaczony zostanie na potrzeby ukraińskich dzieci ( bilety w cenie 80-150 zł). Artyści biorący udział w wydarzeniu zrzekli się honorarium za występy.

Ponieważ nie każdy może uczestniczyć w Gali, dlatego koncert zostanie udostępniony na platformie VOD podczas transmisji live w dniu dzisiejszym, oraz przez kolejne 7 dni, z możliwością odtworzenia przez platformę teatralną.

Podczas tego niezwykłego koncertu zabrzmią dzieła wokalno-instrumentalne w bardzo szczególny sposób odnoszące się do kultury polskiej, stworzone do słów Czesława Miłosza i Haliny Poświatowskiej. Orkiestrę Teatru Wielkiego - Opery Narodowej poprowadzi Andriy Yurkevych, wystąpią wybitne artystki: Olga Pasiecznik i Agata Zubel, pianista Lech Napierała oraz skrzypek Stanisław Tomanek.

Prezentując szczególnie wartościowe przykłady muzyki ukraińskiej XXI wieku pragniemy, podkreślając walor i urodę kultury naszych sąsiadów, wyrazić szacunek dla ich dziedzictwa kulturowego i wsparcie w czasie obecnej trudnej próby. Muzyka ma wielką siłę. Wierzymy, że nasi ukraińscy przyjaciele odczują tego wieczoru bliskość polskich serc i że będzie to zwiastun pokoju i dobrej przyszłości narodu ukraińskiego.

Aby zwrócić uwagę na okrucieństwo wojny i poprzez ruch ukazać cierpienie oraz niepewność ludzkiego losu, na wieczór złoży się także mozaika obrazów ze spektakli dobrze znanych publiczności Polskiego Baletu Narodowego. Obrazów poddających refleksji tematykę trwogi jednostki w obliczu prześladowań w poematach choreograficznych Silbersee oraz Gebet z baletu Kurt Weill oraz duecie Wie lange noch?, profetycznym wystawionym na deskach TW-ON w listopadzie ubiegłego roku Exodusie Anny Hop do muzyki Wojciecha Kilara oraz okazującą się aż nadto realnym odniesieniem do tematu ludobójstwa toczącego nękaną wojną Ukrainę sekwencją z baletu I przejdą deszcze… z muzyką Henryka Mikołaja Góreckiego.

W baletowej części Gali wystąpią: Chinara Alizade, Yuka Ebihara, Paweł Koncewoj, Diogo de Oliveira, Patryk Walczak, Maksim Woitiul, Vladimir Yaroshenko oraz zespół Polskiego Baletu Narodowego.

Zebrane środki podczas tego wydarzenia zostaną przez NASZA FUNDACJA przekazane na wynajem i wyposażenie kolejnych mieszkań w Warszawie, które nieodpłatnie przekazywane są w użytkowanie uciekającym z Ukrainy matkom z dziećmi. Fundacja w tym ciężkim dla Nich czasie oferuje schronienie, szuka pracy dla matek, miejsc w szkołach i przedszkolach dla dzieci. Szczególną troską otacza dzieci wymagające leczenia, którym stara się zapewnić niezbędną pomoc medyczną. Gorąco prosimy o wsparcie działań fundacji!

Gorąco zachęcamy Państwa do zakupu cegiełek, w ramach wspierania akcji poprzez wpłaty na konto Naszej Fundacji!
https://vod.teatrwielki.pl/charytatywna-gala-dl...

МИ З ВАМИ / Jesteśmy z Wami!
Charytatywna gala dla Ukrainy
14 kwietnia, godz. 18.30
Cena biletów: 80-150 ZŁ
PROGRAM GALI

REALIZATORZY / WYKONAWCY

CZĘŚĆ 1
Lubawa Sydorenko, Zoltan Alamashi i Aleksandr Shymko
Andriy Yurkevych dyrygent
Olga Pasiecznik sopran
Agata Zubel sopran

CZĘŚĆ 2
Fragmenty baletów: Kurt Weill, I przejdą deszcze… w choreografii Krzysztofa Pastora, Exodus w choreografii Anny Hop
Polski Balet Narodowy

Chór i Orkiestra Teatru Wielkiego - Opery Narodowej

Źródło:

Materiał nadesłany

Wątki tematyczne