EN

24.05.2021, 08:13 Wersja do druku

Warszawa. Premiera "Hali Odlotów" w Domu Kultury Zacisze

Inne aktualności

30 maja o godz. 18.00 w sali widowiskowej Domu Kultury Zacisze (Warszawa, ul. Blokowa 1) odbędzie się spektakl teatralny "Hala Odlotów” w wykonaniu uczestników Warsztatów Teatralnych Akademii Sztuki i Kultury (warsztaty-teatralne.pl). Wstęp wolny.

„Hala odlotów” to autorska inscenizacja zainspirowana pytaniem „Czego żałuje człowiek tuż przed śmiercią?”. Ten temat często podejmowany jest w różnych opracowaniach literackich i popularnonaukowych. Studenci Weekendowej Szkoły Aktorskiej dla Dorosłych, czyli WSAD-u, w oparciu o improwizacje bazujące na prawdziwych i fikcyjnych historiach stworzyli kilka scen próbujących odpowiedzieć na to pytanie. Opowieści snute są jednakże z perspektywy po śmierci, a nie przed nią, i łączy je tylko miejsce, w którym spotykają się postacie. Miejsce, które trudno określić: „Tu jesteśmy tacy, jakimi chcemy być zapamiętani. Pozostajemy tu tak długo, jak długo się o nas pamięta”.

WSAD składa się z kilku typów zajęć teatralnych, a tworzenie spektaklu było okazją do intensywnej pracy w czasie zajęć z przedmiotu „Sceny” – ze względu na proces nauki budowania postaci i nawiązywania relacji z partnerem scenicznym.

W przedstawieniu wykorzystano cytaty z dramatów Antoniego Czechowa, obszerne fragmenty z opowiadania „Książę z w cukierni” Marka Bieńczyka i Joanny Concejo¸ wiersz Safony „Pochwała młodości”, fragment „I Listu do Koryntian” oraz utwór Johnny’ego Casha „Hurt”.

Reżyseria i prowadzenie warsztatów: Arkadiusz Ziętek

Obsada: Uczestnicy Weekendowej Szkoły Aktorskiej dla Dorosłych – WSAD

Autor zdjęcia promocyjnego: Robert Couse-Baker

***

Zapraszamy do udziału w kolejnych WSAD-ach! Szczegóły są dostępne na stronie: warsztaty-aktorskie.home.pl

Źródło:

Materiał nadesłany

Wątki tematyczne