EN

22.09.2020, 09:15 Wersja do druku

Warszawa. Nie żyje piosenkarka Hanna Rek-Wyrobek

Inne aktualności

Występowała w Teatrze STS i Kabarecie Pineska. Największą sławę przyniósł jej szlagier "Gdy mi ciebie zabraknie". W wieku 83 lat zmarła piosenkarka Hanna Rek-Wyrobek.

O śmierci Hanny Rek-Wyrobek poinformował Związek Artystów Scen Polskich. W opublikowanym w poniedziałek wpisie ZASP podaje, że piosenkarka zmarła w czwartek 17 września.
Hanna Rek-Wyrobek nie żyje

"Zasłużony członek ZASP, gwiazda estrady, Teatru STS i Kabaretu Pineska, absolwentka Studium Piosenkarskiego Hanny Skarżanki i Aleksandra Bardiniego. Artystka zasłynęła piosenką 'Gdy mi ciebie zabraknie', od dziś także Jej będzie nam brakowało..." - czytamy w nim.

Hanna Rek-Wyrobek urodziła się w Warszawie 8 maja 1937 r. Studiowała farmację, równolegle występując jako piosenkarka - była częścią Studenckiego Teatru Satyryków i kabaretu Pineska.

Po studiach zaczęła współpracę z teatrami Syrena i łódzkim 7.15, regularnie występowała też w warszawskim Bristolu. Od połowy lat 60. do połowy lat 80. koncertowała w Skandynawii z mężem, Bogusławem Wyrobkiem, w PRL objętym zakazem koncertowania. Muzykiem był też ich syn Maciej Wyrobek, związany ze sceną niezależną jako DJ Maceo Wyro.

Zaloguj się i czytaj dalej za darmo

Zalogowani użytkownicy mają nieograniczony dostęp do wszystkich artykułów na e-teatrze.

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się.

Tytuł oryginalny

"Gdy mi ciebie zabraknie". Nie żyje piosenkarka Hanna Rek-Wyrobek. Miała 83 lata

Źródło:

„Gazeta Wyborcza” online

Link do źródła

Wszystkie teksty Gazety Wyborczej od 1998 roku są dostępne w internetowym Archiwum Gazety Wyborczej - największej bazie tekstów w języku polskim w sieci. Skorzystaj z prenumeraty Gazety Wyborczej.

Autor:

Emilia Dłużewska

Data publikacji oryginału:

22.09.2020