EN

24.08.2021, 20:49 Wersja do druku

Warszawa. "Miłość po dwóch stronach Atlantyku" - premiera na Scenie Spektaklove

Na scenie Spektaklove w Małej Warszawie (ul. Otwocka 14) premiera goni premierę. 30 września 2021 roku będzie tu miała premierę pełna uroku i refleksji z elementami humoru sztuka „Miłość po dwóch stronach Atlantyku”.

mat. teatru

Inne aktualności

To w pełni autorski spektakl Bożenny ‘Bo’ Intrator, która sztukę napisała, przedstawienie wyreżyserowała (pod opieką Marii Seweryn) i wyprodukowała. Projekt otrzymał jedną z najwyższych punktacji w programie TEATR Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego 2021. "Miłość po dwóch stronach Atlantyku” to bardzo aktualna, piękna i zarazem trudna oraz burzliwa historia rodziny rozrzuconej po dwóch stronach Atlantyku, pokazująca relacje córek oraz ich mężów z matką. Bohaterkami są dwie siostry, które mieszkają daleko od siebie: Michalina (Karolina Porcari), malarka, w Wiedniu, a Dorotka (Olga Borys) to menadżerka dużej firmy w Stanach Zjednoczonych. To z nią, swoją ulubienicą mieszka na Florydzie przez większą część roku (letnie miesiące spędza w Polsce) Mama (Ewa Szykulska), która właśnie przeszła na emeryturę. Niestety, rodzicielka zaczyna mieć kłopoty ze wzrokiem, wymaga opieki, której zorganizowanie wymusza na rodzinie przeorganizowanie swojego dotychczasowego życia. Największe zmiany zajdą w życiu Michaliny, która przeprowadza się do Polski, by zająć się matką.

To prawdziwa do bólu opowieść o tym, co naprawdę ważne, o naszych najbliższych, o elementarnych uczuciach i więzach rodzinnych, które okazują się silniejsze od wszystkiego. Historia, w której jak w tafli dzielącego bohaterów oceanu odbijają się fragmenty ich dotychczasowego życia. Poza wymienionymi aktorkami na scenie pojawią się także: Sebastian Cybulski jako Adrian i Adam Krawczuk (w dublerze z Mariuszem Drężkiem) w roli Marka. Scenografia jest dziełem Marty Dąbrowskiej – Okrasko, kostiumy zaprojektowała Elżbieta Radke, a muzykę skomponował Chris Rafael Wnuk. W spektaklu zabrzmią też piosenki, których autorami są: Bożenna Intrator, Ira Rossof i Charles Duffy. „Miłość po dwóch stronach Atlantyku” wyprodukowało Stowarzyszenie Akademia Wilanowska w kooperacji z TITO/SpektakLove. Pierwsze spektakle popremierowe zostaną zagrane 5 i 6 października.

Tytuł oryginalny

Miłość przez ocean - nowa premiera SPEKTAKLOVE w Małej Warszawie

Źródło:

KTO - Kulturalne To i Owo
Link do źródła