EN

23.12.2021, 11:23 Wersja do druku

Warszawa. Miasto przyznało 51 stypendiów artystycznych

Inne aktualności

51 projektów artystycznych otrzyma od m.st. Warszawy finansowe wsparcie, w kwocie prawie 2 milionów złotych. Wśród nagrodzonych znalazło się 7 debiutantów. Miasto po raz drugi w okresie pandemii przyznało stypendia osobom działającym na rzecz sztuki.

- Dzięki stypendiom spełniają się marzenia, podkreślają to wszystkie osoby, które do tej pory mogły zrealizować swoje artystyczne pomysły dzięki wsparciu Warszawy. Cieszę się, że kolejny już raz możemy pomóc artystkom i artystom, zarówno debiutującym, jak i tym z dorobkiem, w spełnieniu ich marzeń - powiedziała wiceprezydentka Warszawy Aldona Machnowska-Góra.

Podkreśliła, że finansowy zastrzyk ze strony miasta na pewno ułatwi artystyczne działania. - Warszawie przybędą kolejne ciekawe projekty artystyczne - zaznaczyła.

Po raz drugi w okresie pandemii Warszawa przyznała stypendia artystom. W tym roku złożono ponad pół tysiąca aplikacji, z których 506 spełniło wymogi formalne. Finalnie wybrano 51 projektów.

Wśród nagrodzonych prac znalazło się 7 debiutantów. Pełna lista laureatów stypendium artystycznego na rok 2022 jest dostępna na stronie bip.warszawa.pl.

Miasto nagradza za działalność w ośmiu dziedzinach: film, literatura, muzyka, opieka nad zabytkami, taniec, teatr, sztuki wizualne i upowszechnianie kultury. Stypendium jest istotnym wsparciem, szczególnie w przypadku osób nie reprezentujących żadnej instytucji czy organizacji.

Źródło:

PAP

Autor:

Paweł Auguff

Wątki tematyczne