EN

21.05.2021, 18:25 Wersja do druku

Warszawa. Maj w Teatrze Wielkim - Operze Narodowej

Teatr Wielki - Opera Narodowa zaprasza na majowe wydarzenia. Wśród nich między innymi: wystawy, konferencje, konkursy, recitale i premiera książki.

mat. teatru

Inne aktualności

Premiera biografii Bohdana Pniewskiego. Spotkanie z autorem – Grzegorzem Piątkiem

Po bestsellerowym Najlepszym mieście świata – książce, która opowiadała o odbudowie Warszawy w miejscu powojennego cmentarzyska – Grzegorz Piątek napisał biografię człowieka, który projektował najważniejsze państwowe budynki – tak za rządów sanacji, jak za czasów PRL-u. Bohdan Pniewski był najbardziej wpływowym polskim architektem XX wieku. Jego styl – jak pisze w posłowiu Marcin Wicha – łączy epoki i od niemal stu lat jest tłem polskiego życia publicznego.

Premiera książki
Grzegorz Piątek, Niezniszczalny. Bohdan Pniewski. Architekt salonu i władzy
26 maja, godz. 18.00, Teatr Wielki - Opera Narodowa, foyer dolne
Spotkanie z autorem prowadzi: Aleksandra Boćkowska
Wstęp wolny, liczba miejsc ograniczona (obowiązują zasady bezpieczeństwa)

Teatr na widelcu, czyli jak ugryźć wartościową edukację i kulturę w sieci.
Konferencja online

Zapraszamy na bezpłatną konferencję online, współorganizowaną przez Mazowieckie Samorządowe Centrum Doskonalenia Nauczycieli, iSpot Poland oraz Teatr Wielki - Operę Narodową. Wydarzenie jest inauguracją projektu Otwarci na kulturę - edukacja kulturalna w mazowieckich szkołach i przedszkolach. Wśród prelegentów m.in.: Jarosław Zaroń, dyrektor MSCDN, Waldemar Dąbrowski, dyrektor Teatru Wielkiego - Opery Narodowej, dr hab. Mirosław Filiciak, profesor Uniwersytetu SWPS.

Konferencja online Teatr na widelcu, czyli jak ugryźć wartościową edukację i kulturę w sieci
31 maja, 13.00-15.30

Wymagana wcześniejsza rezerwacja biletu

Konkurs dla dzieci Cybis inspiruje.
Wystawa wybranych prac w Dzień Dziecka 1 czerwca

Jeszcze do 29 maja można przesyłać prace na konkurs Cybis inspiruje, który towarzyszy wystawie Jana Cybisa w Galerii Opera. Do udziału w konkursie zapraszamy dzieci w wieku 5-12 lat. Obraz powinien zostać złożony w formie obrazka na papierze/kartonie/płótnie o wymiarach 30x43 cm. Obrazy należy składać osobiście z wypełnionym i podpisanym formularzem zgłoszenia (dostępny poniżej) lub wysłać pocztą wraz z wypełnionym i podpisanym formularzem zgłoszenia. O wygranej pracy zadecyduje teatralna komisja konkursowa. Dokona również wyboru prac na wystawę, której otwarcie zaplanowano w Teatrze Wielkim - Operze Narodowej z okazji Dnia Dziecka 1 czerwca 2021 r.

Zapraszamy również na warsztaty dla dzieci przy wystawie Jana Cybisa w Galerii Opera w sobotę 29 maja o godz. 13.00. Edukatorka, artystka i malarka, Anna Owsiany, opowie o technikach malarskich wybitnego kolorysty podczas zwiedzania wystawy w Galerii Opera, a potem zaprosi uczestników do wspólnego malowania – eksperymentowania z plamą, fakturą i kolorem.

Wystawa Jana Cybisa w Galerii Opera czynna jest jeszcze do 30 czerwca. Wystawę można obejrzeć również podczas wirtualnego spaceru.

Zasady bezpieczeństwa obowiązujące w Galerii Opera

Pozostałe wydarzenia edukacyjne w maju:
Rodzinne zabawy w Wielkim (29 maja) dla dzieci 5+
Spotkania z Muzalindą (30 maja) dla dzieci w wieku 5–8 lat

Recitale Chopinowskie

Otwarcie Teatru Wielkiego dla publiczności zainaugurujemy cyklem Preludium konkursowe – wyjątkowymi recitalami polskich uczestników Konkursu Chopinowskiego. Na koncerty w Salach Redutowych zapraszamy codziennie od 21 do 25 maja. Wśród wykonawców znaleźli się wybitni pianiści młodego pokolenia: Piotr Alexewicz, Adam Kałduński, Szymon Nehring, Kamil Pacholec i Piotr Pawlak.

Preludium konkursowe – recitale polskich uczestników Konkursu Chopinowskiego
21–25 maja, godz. 19.00, Sale Redutowe Teatru Wielkiego – Opery Narodowej

Walce miłosne Brahmsa

O miłości na poważnie i z humorem. Walce Brahmsa przeniosą nas do atmosfery wiedeńskich salonów, przepełnionych tradycją wspólnego muzykowania. Wystąpią adepci Akademii Operowej Teatru Wielkiego - Opery Narodowej: Inna Fedorii, Justyna Ołów, Adrian Domarecki oraz gościnnie Artur Janda. Akompaniować na fortepianie będą – na cztery ręce – Alina Shevchenko, również adeptka Akademii Operowej, oraz Lech Napierała, wybitny pianista-kameralista.

Walce miłosne Brahmsa
23 maja, godz. 17.00, Sala Młynarskiego, Teatr Wielki - Opera Narodowa

Godziny otwarcia kas.
Zasady bezpieczeństwa

Kasy w holu głównym:
czynne codziennie w godz. 11.00–19.00

Butik (i kasa) w lewym skrzydle teatru:
czynny codziennie w godz. 11.00–19.00

Dla widzów spektakli i koncertów uruchomiliśmy możliwość złożenia oświadczenia online o stanie zdrowia nie wcześniej niż na 48 godzin przed rozpoczęciem wydarzenia. Oświadczenie można również złożyć w wersji papierowej, po czym wrzucić do specjalnie przygotowanych urn w miejscu sprawdzania biletów. Warunkiem uczestnictwa w wydarzeniu jest złożenie oświadczenia online lub w budynku Teatru Wielkiego - Opery Narodowej.

Informacje o bezpieczeństwie

Źródło:

Materiał nadesłany