EN
13.05.2022, 11:50 Wersja do druku

Warszawa. Jest akt oskarżenia przeciw znanemu aktorowi. Miał znieważyć rzeczniczkę Straży Granicznej

Inne aktualności

Wydział wojskowy Prokuratury Okręgowej w Warszawie skierował do sądu akt oskarżenia w sprawie domniemanego znieważenia rzeczniczki prasowej Komendanta Głównego Straży Granicznej przez znanego aktora Piotra Z. Pisze Marta Korycka w Gazeta.pl.

10 maja do Sądu Rejonowego Warszawa Mokotów trafił akt oskarżenia przeciwko Piotrowi Z. Aktor był przesłuchiwany w tej sprawie w marcu tego roku, nie przyznał się do winy. Chodziło o jego wpis w mediach społecznościowych, komentujący wydarzenia na granicy polsko-białoruskiej.

Za zniesławienie i znieważenie funkcjonariusza Piotrowi Z. może grozić grzywna, kara ograniczenia wolności albo pozbawienia wolności do roku.

Jest akt oskarżenia przeciw Piotrowi Z. Za co?

Piotr Z. na początku listopada zeszłego roku opublikował post, w którym zdjęcie rzeczniczki Komendanta Głównego Straży Granicznej Anny Michalskiej opatrzył słowami: "Pani 'rzecznik' Straży Granicznej, twarz bestialskich, bandyckich standardów państwa PiS". Potem wpis usunął.

Zaloguj się i czytaj dalej za darmo

Zalogowani użytkownicy mają nieograniczony dostęp do wszystkich artykułów na e-teatrze.

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się.

Tytuł oryginalny

Jest akt oskarżenia przeciw znanemu aktorowi. Miał znieważyć rzeczniczkę Straży Granicznej

Źródło:

Gazeta.pl

Link do źródła

Wszystkie teksty Gazety Wyborczej od 1998 roku są dostępne w internetowym Archiwum Gazety Wyborczej - największej bazie tekstów w języku polskim w sieci. Skorzystaj z prenumeraty Gazety Wyborczej.

Autor:

Marta Korycka

Data publikacji oryginału:

12.05.2022

Wątki tematyczne