EN

31.03.2022, 09:03 Wersja do druku

Warszawa. Aktor Piotr Z. z zarzutami za zniesławienie i znieważenie Anny Michalskiej

Inne aktualności

Znany aktor Piotr Z. usłyszał w Prokuraturze Okręgowej w Warszawie zarzuty zniesławienia i znieważenia rzeczniczki prasowej Komendanta Głównego Straży Granicznej Anny Michalskiej. - Nie przyznał się do zarzucanego czynu i złożył krótkie wyjaśnienia - powiedziała Polskiej Agencji Prasowej rzeczniczka prokuratury Aleksandra Skrzyniarz. Pisze Marta Korycka w Gazeta.pl.

Piotr Z. stawił się na przesłuchaniu w Prokuraturze Okręgowej w Warszawie we wtorek. Chodziło o jego wpis w mediach społecznościowych, komentujący wydarzenia na granicy polsko-białoruskiej.

Piotr Z. z zarzutami. Wcześniej mówił: Nie uważam, żebym popełnił jakieś wykroczenie

Aktor na początku listopada opublikował post, w którym zdjęcie rzeczniczki Komendanta Głównego Straży Granicznej Anny Michalskiej opatrzył słowami: "Pani 'rzecznik' Straży Granicznej, twarz bestialskich, bandyckich standardów państwa PiS". Potem wpis usunął.

Niedługo po publikacji wpisu Ośrodek Monitorowania Antypolonizmu poinformował, że zamierza zgłosić do prokuratury zawiadomienie o popełnieniu przestępstwa. "Nie ma zgody na znieważanie polskich mundurowych" - pisali przedstawiciele.

Zaloguj się i czytaj dalej za darmo

Zalogowani użytkownicy mają nieograniczony dostęp do wszystkich artykułów na e-teatrze.

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się.

Tytuł oryginalny

Aktor Piotr Z. z zarzutami za zniesławienie i znieważenie Anny Michalskiej

Źródło:

Gazeta.pl

Link do źródła

Wszystkie teksty Gazety Wyborczej od 1998 roku są dostępne w internetowym Archiwum Gazety Wyborczej - największej bazie tekstów w języku polskim w sieci. Skorzystaj z prenumeraty Gazety Wyborczej.

Autor:

Marta Korycka

Data publikacji oryginału:

31.03.2022

Wątki tematyczne