EN

21.04.2021, 12:10 Wersja do druku

Kraj. Trzecia edycja akcji tańczMY - od 22 kwietnia

Tegoroczna akcja tańczMY, którą Instytut Muzyki i Tańca organizuje już po raz trzeci, rozpocznie się 22 kwietnia i potrwa do 9 maja - poinformowano na stronie Instytutu Muzyki i Tańca .

Inne aktualności

Jak wyjaśniono, "w jej ramach odbędą się spektakle, pokazy filmów, performance, wykłady, warsztaty i wiele innych, zarówno online, jak i w miarę możliwości na żywo".

"Cieszymy się, że w tym trudnym czasie, gdy nie zawsze możemy się spotykać podczas różnego typu przedsięwzięć artystycznych, do akcji tańczMY zgłoszono rekordowo aż 122 wydarzenia taneczne. Pokazuje to, że środowisko tańca jest nieustannie aktywne, a duch Terpsychory wciąż w nas żyje i nie gaśnie" – powiedział koordynator akcji z ramienia IMiT Maciej Seniw, cytowany w informacji.

Podkreślono, że "świętowanie Międzynarodowego Dnia Tańca obejmuje środowisko taneczne w całej swojej różnorodności – do akcji tańczMY zgłosiły się zarówno największe najbardziej prestiżowe instytucje artystyczne i uczelnie w Polsce, jak i niezależni artyści, lokalne domy kultury czy szkoły tańca".

"W Międzynarodowym Dniu Tańca 29 kwietnia IMiT zaprasza także do zapoznania się z orędziem, którego polski przekład przygotowuje co roku we współpracy z Międzynarodowym Instytutem Teatralnym (ITI). Orędzie zostanie opublikowane o godz. 12" - napisano

Wszystkie informacje na temat obchodów Międzynarodowego Dnia Tańca, w tym pełen harmonogram wydarzeń w ramach akcji tańczMY, znajduje się na stronie: www.imit.org.pl

Źródło:

PAP