EN

8.12.2020, 18:29 Wersja do druku

Warszawa. 120 mln zł z Funduszu Przeciwdziałania COVID-19 dla branży kinematograficznej

Inne aktualności

Rada Ministrów przyjęła we wtorek projekt nowelizacji ustawy o szczególnych rozwiązaniach związanych ze zwalczaniem COVID-19, dzięki któremu branża kinematograficzna będzie mogła otrzymać wsparcie w wysokości 120 mln zł z Funduszu Przeciwdziałania COVID-19.

Jak czytamy w komunikacie opublikowanym po posiedzeniu rządu, Rada Ministrów przyjęła projekt ustawy o zmianie ustawy o szczególnych rozwiązaniach związanych z zapobieganiem, przeciwdziałaniem i zwalczaniem COVID-19, innych chorób zakaźnych oraz wywołanych nimi sytuacji kryzysowych oraz niektórych innych ustaw, przedłożony przez Prezesa Rządowego Centrum Legislacji.

"Do ustawy o szczególnych rozwiązaniach związanych z zapobieganiem, przeciwdziałaniem i zwalczaniem COVID-19 wprowadzono kolejne rozwiązania ułatwiające funkcjonowanie niektórych sektorów gospodarki" - napisano. Chodzi m.in. o branżę kinematograficzną.

W myśl projektu będzie ona mogła otrzymać wsparcie w wysokości 120 mln zł z Funduszu Przeciwdziałania COVID-19. Minister Kultury, Dziedzictwa Narodowego i Sportu będzie mógł przekazywać środki Polskiemu Instytutowi Sztuki Filmowej. Wsparcie będzie dotyczyć m.in. produkcji filmowej, promocji i stypendiów.

Nowe rozwiązania mają wejść w życie z dniem następującym po dniu ogłoszenia, z wyjątkiem niektórych przepisów, które zaczną obowiązywać w innych terminach.

Źródło:

PAP

Wątki tematyczne