Międzynarodowy Festiwal Zdarzenia im. Józefa Szajny VI edycja

Międzynarodowy Festiwal Zdarzenia im. Józefa Szajny VI edycja (od 01.09.2005 do 04.09.2005)

Organizator

Stowarzyszenie Integracji Humanistycznej PO-MOST, Urząd Miasta Tczewa

ul. Stefana Kardynała Wyszyńskiego 10, 83-110 Tczew

1.09.
Otwarcie wystawy plakatu Tomasza Bogusławskiego, Gdańsk - Galeria TDK (g. 18)
Zdarzenia w obiektywie, otwarcie wystawy fotograficznej - Hall TDK (g. 19)
Hamlet, Teatr Clipperton, Bańska Bystrzyca, Słowacja - Sala EATON (g. 19)
Uroczyste otwarcie Zdarzeń, Spotkanie autorskie z Janem Englertem - Sala TDK (g. 20)
Panna Julia, Teatr Tilit, Sowietsk, Rosja - Sala TDK (g. 21.30)

2.09.
Spotkanie z twórczością teatralną Jana Englerta, dyslusja panelowa (g. 10)
Seminarium poświęcone współczesnemu teatrowi tańca - projekcje filmów dokumentalnych - Sala widowiskowa TDK (g. 12.30)
Zona, Teatr Zakład Krawiecki, Wydział Lalkarski PWST, Wrocław - Stary Dworzec (g. 13.30)
Projekcja spektakli z udziałem Jana Englerta - non stop do 4.09 do godz. 16 - TDK (g. 15)
Kilka błyskotliwych spostrzeżeń (Á la Gombrowicz), Teatr Dada von Bzdülöw, Gdańsk - Sala TDK (g. 15.30)
Roxxy Hot, Teatr Zakład Krawiecki, Wydział Lalkarski PWST, Wrocław
- Stary Dworzec (g. 17)
Niedźwiedź, Akademia Sztuki BK, Belgrad, Serbia - Sala TDK (g. 18)
Parada ulicami miasta (g. 19)
Avan Lulu, Akademia Sztuk Pięknych, Bolonia, Włochy - Plac Hallera (g. 20)
The improvtheatershow, Die Gorillas/Berlin/Niemcy - Sala EATON (g. 20.30)
Opera za trzy grosze, Kaliningradzki Obwodowy Teatr Muzyczny, Rosja - Amfiteatr (g. 21)
Wyspa umarłych, Wydział Lalkarski AT, Białystok - Poddasze TDK (g. 21)
La serva padrona, Opera Bałtycka, Gdańsk - Patio TDK (g. 22)

3.09.
Otwarcie wystawy konkursowej malarstwa i rzeźby, Białoruś, Indie, Rosja, Polska - Wieża Ciśnień (g. 11)
Łoże, PWSFTviT, Łódź - TDK (g. 12)
Etiuda warsztatowa, Michele Monetta, Rzym, Włochy - Sala EATON (g. 13)
Leonardo, Teatr Pinezka, Gdańsk - Plac Hallera (g. 13)
Instalacja plastyczna Powłoki, ASP, Warszawa - Poddasze TDK (g. 13.30)
Magazyny, Anna Biernacka/Częstochowa - Stary Dworzec (g. 14)
Akcja szablonowa m-city, ASP, Gdańsk - Plac Hallera (g. 14.30)
Na pełnym morzu 44 lp, Teatr Akt, Warszawa - Plac Hallera (g. 15)
Sanatorium pod klepsydrą, ASP, Warszawa - Sala EATON (g. 18)
Aaa pracy szukam, matkę oddam, Teatr Zakład Krawiecki, Wydział Lalkarski PWST, Wrocław - Stary Dworzec (g. 19)
Noce Szeherezady, Akademia Teatralna, Akademia Muzyczna, Warszawa - Sala EATON (g. 21)
1h Project, Audiowizualna Grupa Przyjaciół Rh+, Warszawa - Stara lokomotywownia (g. 22)
Peppe Lanzetta Femmene stracciate, Grupa Antonello de Rosa, Salerno, Włochy TDK (g. 22.30)

Zdarzenia w Pelplinie
Pinezkologia, Teatr Pinezka, Gdańsk - Plac przed Katedrą (g. 16)
Emigranci, Avan't Teatr, Kraków - Aula Wyższego Seminarium Duchownego (g. 17.30)

4.09.
Zdziczenie obyczajów pośmiertnych, PWST, Kraków - TDK (g. 12.30)
Bajoro Łabędzie, Teatr Pinezka, Gdańsk - Plac Hallera (g. 13.30)
Kucharze z Kosmosu, Teatr Akt, Warszawa - Plac Hallera (g. 14.30)
Emigranci, Avan't Teatr, Kraków - Sala EATON (g. 15)
Piaskownica, PWST, Wrocław, PWSFTviT, Łódź - Stary Dworzec (g. 16)
Pinezkologia, Teatr Pinezka, Gdańsk - Plac Hallera (g. 16)
Przygody Fausta, Teatr Czarnych Świateł, Praga, Czechy - TDK (g. 18)Erica P., Europejski Instytut Teatralny, Berlin, Niemcy - Stary Dworzec (g. 20)
Ogłoszenie werdyktu jury - TDK (g. 21)
Ikar, Teatr Akt, Warszawa - Plac Hallera (g. 22).

Archiwum

Pokaż 12 kolejnych artykułów