Międzynarodowy Festiwal Zdarzenia im. Józefa Szajny V edycja

Międzynarodowy Festiwal Zdarzenia im. Józefa Szajny V edycja (od 02.09.2004 do 05.09.2004)

Organizator

Stowarzyszenie Integracji Humanistycznej PO-MOST, Urząd Miasta Tczewa

ul. Stefana Kardynała Wyszyńskiego 10, 83-110 Tczew

2.09.
Spotkanie z teatralną twórczością Jerzego Stuhra, dyskusja panelowa, prowadzi prof. Jan Ciechowicz, UG (g. 11)
Projekcja wybranych spektakli teatralnych z udziałem Jerzego Stuhra (g. 16)
Kontrabasista, Jerzy Stuhr, (g. 20)
Voicescape, Ridina Ahmedova, Praga/Czechy (g. 21)
CMYK, Mistegorznizowegorz i przyjaciele, Akademia Sztuk Pięknych, Akademia Wychowania Fizycznego/Katowice, Filia Uniwersytetu Śląskiego/Cieszyn, Uniwersytet Jagielloński/Kraków, Uniwersytet Humbold/Berlin (g. 22.15)

3.09.
Seminarium poświęcone Leszkowi Mądzikowi i Scenie Plastycznej KUL (g. 11)
Projekcja wybranych spektakli teatralnych z udziałem Jerzego Stuhra (g. 11)
Etiuda warsztatowa, przygotowanie i prowadzenie Leszek Mądzik (g. 15)
Griga obchodzi imieniny, avant'TEATR, PWST, UJ, Kraków (g. 17)
Round&Round, ASP, Akademia Filmowa i Teatralna, Budapeszt/Węgry (g. 18.30)
Cyganerii Cygańskiej Czar, Parada uliczna (g. 20)
Romanse cygańskie, Alosza Awdiejew (g. 21)
Biesiada cygańska z ogniskami, Zespół Johnny Roger (g. 22)
Percoda (10 min.), Grupa teatralna 1+1+1+1+1, Akademia Muzyczna, Uniwersytet Śląski, Katowice, Wyższa Szkoła Pedagogiczna, Częstochowa (g. 23)

4.09.
Otwarcie malarskiej wystawy konkursowej i wystawy prac konkursu Mój Andersen, Armenia/Austria/Białoruś/Polska/Rosja (g. 11)
Babunia, Instalacja plastyczna wg Andersena, Akademia Sztuk Pięknych/Warszawa (g. 11.30)
Kobiecość, Instalacja plastyczna, ASP, Gdańsk (g. 12)
Instalacja sanitarna, ASP, Wrocław (g. 12.30)
Mirage, Cerna&Vanek Dance Bonn/Niemcy (g. 14)
Motyle, Teatr Akt, Warszawa (g. 15)
Sceny z Szekspira, Europejski Instytut Teatralny, Berlin/Niemcy (g. 16
Leonardo, Teatr Drugo, Kaliningrad/Rosja (g. 16.30)
Podglądacz, ASP, Budapeszt/Węgry (g. 17)
Hamlet Maszyna, PWST, Kraków (g. 18)
The Impro-Opera, Opera Players/Fastfood Theater, Monachium/Niemcy (g. 19)
Deja vu Machine, ASP, Warszawa, Akademia Muzyczna, Łódź (g. 19.30)
Zielnik, Scena Plastyczna KUL (g. 20, 21.30)
Espressioni Inedite, Ceramica Libera Sperimentale Deruta/Włochy (g. 21)
Ludzie, Grupa teatralna 1+1+1+1+1, Akademia Muzyczna, Uniwersytet Śląski, Katowice, Wyższa Szkoła Pedagogiczna, Częstochowa (g. 21)
Miłość i pożądanie, Rh+, ASP, UW, AM, Warszawa (g. 22)
I feel good!, Teatr AKT, Warszawa (g. 23)

5.09.
Uroczyste otwarcie wystawy Leszka Mądzika, Scena Plastyczna KUL (g. 11)
Hamlet, Akademia Sztuk Pięknych, Bańska Bystrzyca/Słowacja (g. 12)
Cylinder, Miejski Teatr Dramatyczny Tilzit, Sowietsk/Rosja (g. 12)
Samoofiara, Akademia Sztuk Pięknych, Budapeszt/Węgry
Podróże Klauna Pinezki, Teatr Pinezka, Gdańsk (g. 17)
Koncert pieśni neapolitańskiej, Szkoła Pieśni Neapolitańskiej Roberta Murola, Neapol/Włochy (g. 18)
Wilgoć, Scena Plastyczna KUL (g. 20, 21.30)
Filmowe reminiscencje festiwalowe (g. 20)
Feniks, Teatr AKT, Warszawa (g. 22)

Archiwum