Międzynarodowy Festiwal Zdarzenia im. Józefa Szajny XI edycja

Międzynarodowy Festiwal Zdarzenia im. Józefa Szajny XI edycja (od 02.09.2010 do 05.09.2010)

Organizator

Stowarzyszenie Integracji Humanistycznej PO-MOST, Urząd Miasta Tczewa

ul. Stefana Kardynała Wyszyńskiego 10, 83-110 Tczew

2 września 2010 (czwartek)

16:00 Etiuda STACJA 60min / w realizacji Mehdi Farajpour / Iran
miejsce: Budynek Dworca PKP, ul. Pomorska 18

21:00 Etiuda SNY FIODORA DOSTOJEWSKIEGO - PRACA NAD TEKSTEM "BRACI KARAMAZOW" 40min / w realizacji Jarosława Gajewskiego
miejsce: scena główna Centrum Kultury i Sztuki, ul. Wyszyńskiego 10

***

3 września 2010 (piątek)



16:00 Otwarcie wystawy ŚLADY ŚLADÓW JÓZEFA SZAJNY
miejsce: sala wystawiennicza (parter) Centrum Wystawienniczo- Regionalnego Dolnej Wisły, ul. 30 Stycznia 4

17:00 Etiuda GENIUS GEDANUS LOCI 40min / w realizacji Tomáš Zižka
miejsce: poddasze Centrum Kultury i Sztuki, ul. Wyszyńskiego 10

18:00 Pokaz filmu ZŁOTY WIEK CZESKIEJ ANIMACJI LALKOWEJ 60min / w reżyserii Miroslav Kačor
miejsce: sala konferencyjna Centrum Wystawienniczo- Regionalnego Dolnej Wisły, ul. 30 Stycznia 4

18:00 Etiuda L'ARTE DELLA COMMEDIA 40min / w realizacji Flavio Albanese
miejsce: Szkoła Podstawowa nr 5, ul. Obrońców Westerplatte 18

19:00 PIF PAF 30min / Katarzyna Grajlich / Akademia Teatralna w Warszawie - Wydział Sztuki Lalkarskiej w Białymstoku / Polska / miejsce: patio Centrum Kultury i Sztuki, ul. Wyszyńskiego 10

20:00 MAŁA PASJA, CZYLI HISTORIA O PSIE PANA JEZUSA 30 min / Paulina Karczewska i Mateusz Tymura / Akademia Teatralna w Warszawie - Wydział Sztuki Lalkarskiej w Białymstoku / Polska
miejsce: dziedziniec przy ul. Kościuszki 8-7

20:00 90×90 / instalacja / Arkadiusz Drawc / Akademia Sztuk Pięknych w Gdańsku / galeria Centrum Kultury i Sztuki, ul. Wyszyńskiego 10

21:00 Etiuda QUASI 40min / w realizacji Piotra Tetlaka / miejsce: Plac Hallera

21:00 JAK POCZĄTEK UMIERANIA 30min / Małgorzata Kazińska / Państwowa Wyższa Szkoła Teatralna im. Ludwika Solskiego - Wydział Lalkarski we Wrocławiu/ Polska
miejsce: poddasze Centrum Kultury i Sztuki, ul. Wyszyńskiego 10

21:00 NIBYNIĆ / Anna Gutowska i Natalia Warwas / Akademia Sztuk Pięknych w Gdańsku / Polska / miejsce: przystań nad Wisłą

21:30 [...] / instalacja/ Cezary Koczwarski / Akademia Sztuk Pięknych w Warszawie / Polska /
miejsce: teren przy ul. Chopina

22:00 CUTTLAS, ANATOMIA REWOLWEROWCA 60min /Produccions Essencials / Hiszpania
miejsce: scena główna Centrum Kultury i Sztuki, ul. Wyszyńskiego 10

23:00 NOCNE ROZMOWY 60min
miejsce: patio Centrum Kultury i Sztuki, ul. Wyszyńskiego 10

***

4 września 2010 (sobota)

11:00 PANEL DYSKUSYJNY 45min
miejsce: sala konferencyjna Centrum Wystawienniczo - Regionalnego Dolnej Wisły, ul. 30 Stycznia 4

12:00-18:00 projekcje filmu ZŁOTY WIEK CZESKIEJ ANIMACJI LALKOWEJ 60min / w reżyserii Miroslav Kačor / miejsce: sala konferencyjna Centrum Wystawienniczo - Regionalnego Dolnej Wisły, ul. 30 Stycznia 4

12:00 NEUROTYCZNY SURVIVAL 60min / Irene Faccio / Akademia Teatralna w Rzymie "Sofia Amendolea" / Rzym / Włochy / miejsce: patio Centrum Kultury i Sztuki, ul. Wyszyńskiego 10

13:30 OD ZERA 60min / The Symptoms / Węgry
miejsce: scena główna Centrum Kultury i Sztuki, ul. Wyszyńskiego 10

15:00 ZAGRAJ TO JESZCZE RAZ- SAM 30min / Lech Walicki / Akademia Teatralna w Warszawie - Wydział Sztuki Lalkarskiej w Białymstoku / Polska/ miejsce: poddasze Centrum Kultury i Sztuki, ul. Wyszyńskiego 10

15:30 OKNA CZASU / instalacja/ Wanda Swajda / Akademia Sztuk Pięknych w Gdańsku / Polska
miejsce: przejście przy ul. Wyszyńskiego 24-26

16:00 URODZINY 45min / Teatr Ludem / Akademia Muzyki i Sztuki im. Janáčka, Uniwersytet Śląski w Opawie oraz Uniwersytet Ostrawski / Czechy / miejsce: sala Straży Pożarnej, ul. Gdańska 1

17:00 AMEDE 30min / Martyna Rozwadowska / Państwowa Wyższa Szkoła Teatralna im. Ludwika Solskiego - Wydział Lalkarski we Wrocławiu / Polska / miejsce: garaże Straży Pożarnej, ul. Gdańska 1

17:00 METAFORA MOSTU TCZEWSKIEGO / instalacja / Grupa Szmyteszyk / Akademia Sztuk Pięknych w Gdańsku / Polska / miejsce: taras widokowy nad Wisłą

18:30 BECKETT 40min/ Mehdi Farajpour / Iran / miejsce: Szkoła Podstawowa nr 5, ul. Obrońców Westerplatte 18

20:00 SPOWIEDŹ TELEFONICZNA /instalacja/ Justyna Strąk / Akademia Sztuk Pięknych we Wrocławiu / Polska
miejsce: budka telefoniczna przy ul. Krótkiej

21:00 PRZY-STAŃ / instalacja / Anna Siwik i Maria Jankowska / Akademia sztuk Pięknych w Poznaniu / Polska
miejsce: przystań nad Wisłą

22:00 ŹLI LUDZIE W GUANTANAMO 60min/ Akademia Teatralna w Rzymie "Sofia Amendolea" / Włochy
miejsce: scena główna Centrum Kultury i Sztuki, ul. Wyszyńskiego 10 [spektakl dozwolony tylko dla widzów dorosłych]

23:00 NOCNE ROZMOWY 60min / miejsce: patio Centrum Kultury i Sztuki, ul. Wyszyńskiego 10

***

5 września 2010 (niedziela)

11:00 BAJECZKI DLA NIEGRZECZNYCH DZIECI 45min / Akademia Sztuki w Pradze / Czechy
miejsce: galeria Centrum Kultury i Sztuki, ul. Wyszyńskiego 10

11:00- 18:00 projekcje filmu ZŁOTY WIEK CZESKIEJ ANIMACJI LALKOWEJ 60min / w reżyserii Miroslav Kačor / Břetislav Pojar / miejsce: sala konferencyjna Centrum Wystawienniczo - Regionalnego Dolnej Wisły, ul. 30 Stycznia 4

12:30 TRANSFORMACJE 30min/ Grupa Parallel / Akademia Sztuk Pięknych w Gdańsku / Polska
miejsce: sala w Straży Pożarnej, ul. Gdańska 1

13:30 BEZTLENOWCE 70min/ Akademia Sztuki w Bańskiej Bystrzycy / Słowacja / miejsce: Szkoła Podstawowa nr 5, ul. Obrońców Westerplatte 18

13:30 UCHO MIASTA / instalacja/ Marek Dubiel / Akademia Sztuk Pięknych w Warszawie / Polska
miejsce: przejście przy ul. Wyszyńskiego 24-26

14:00 NYLONOWA REWIA 25min / The Symptoms / Węgry / miejsce: Plac Hallera

15:30 PINK FLOE / instalacja / Grupa Tulkunst / Akademia Sztuk Pięknych w Łodzi / Polska
miejsce: przystań nad Wisłą

15:30 PROSTA HISTORIA 30min / Teatrzyk Latarnia Magiczna / Akademia Teatralna w Warszawie - Wydział Sztuki Lalkarskiej w Białymstoku / Polska
miejsce: poddasze Centrum Kultury i Sztuki, ul. Wyszyńskiego 10

17:00 BAJECZKI DLA NIEGRZECZNYCH DZIECI 45min / Akademia Sztuki w Pradze / Czechy
miejsce: galeria Centrum Kultury i Sztuki, ul. Wyszyńskiego 10 [spektakl zamknięty - dla dzieci]

17:00 TERRA GRANUS [Ziemia nad rzeką Hron] 45min / Teatr Pôtoň / Słowacja / miejsce: garaże Kolejowej Straży Pożarnej, ul. Gdańska 1

18:00 PROSTA HISTORIA 30min / Teatrzyk Latarnia Magiczna / Akademia Teatralna w Warszawie - Wydział Sztuki Lalkarskiej w Białymstoku / Polska / miejsce: poddasze Centrum Kultury i Sztuki, ul. Wyszyńskiego 10 [spektakl zamknięty - dla dzieci]

20:00 CZŁOWIEK I JEGO SOBOWTÓR 60min / Szkoła Teatralna Teatro Dymitri / Szwajcaria
miejsce: scena główna Centrum Kultury i Sztuki, ul. Wyszyńskiego 10

22.00 CEREMONIA FINAŁOWA
miejsce: scena główna Centrum Kultury i Sztuki, ul. Wyszyńskiego 10

Archiwum