EN
23.03.2022, 14:52 Wersja do druku

Ukraina. Rosyjscy żołnierze porwali dyrektora teatru w Chersoniu

Inne aktualności

Dyrektor Chersońskiego Obwodowego Teatru Muzyczno-Dramatycznego i deputowany do rady obwodu chersońskiego Ołeksandr Knyha został porwany przez rosyjskich żołnierzy - przekazało w środę na Facebooku Ministerstwo Kultury i Polityki Informacyjnej Ukrainy.

"Rano rosyjscy terroryści we właściwy sobie faszystowski sposób porwali dyrektora i wywieźli go w nieznanym kierunku. (...) Wzywamy międzynarodową wspólnotę kulturalną, aby dołożyła wszelkich starań w celu jak najszybszego uwolnienia Knyhi. Niech dowie się o tym cały świat" - napisano na profilu ukraińskiego resortu kultury (https://www.facebook.com/MKIPUkraine/posts/284981620452732).

O sprawie poinformował też na Facebooku Jewhen Ryszczuk - mer miasta Aleszki, w którym dyrektor mieszkał przed porwaniem (https://www.facebook.com/watch/live/?ref=watch_permalink&v=551502052974647).

Knyha jest założycielem festiwalu "Melpomena Taurydy" - jednego z największych międzynarodowych festiwali teatralnych w Ukrainie, organizowanego cyklicznie w Chersoniu. Otrzymał państwowe nagrody Zasłużonego Działacza Sztuk Ukrainy (2009) i Narodowego Artysty Ukrainy

Źródło:

PAP

Wątki tematyczne