EN
19.03.2021, 08:40 Wersja do druku

Toruń. Kultura znów w lockdownie. Wszystkie instytucje zamknięte od soboty

Inne aktualności

Rząd wprowadził kolejne obostrzenia związane z epidemią - nieczynne będą muzea, galerie, sale koncertowe i inne instytucje kultury. Pisze Grzegorz Giedrys w Gazecie Wyborczej-Toruń.

W weekend w toruńskim centrum nauki miały się odbyć pokazy naukowe "Żywioły w akcji". I odbędą się, ale w innej formie. – Przez ostatni rok przyzwyczailiśmy się, że większość naszych działań prowadzimy online – mówi Marcin Centkowski, rzecznik prasowy Młyna Wiedzy. – Tak samo będzie z najbliższymi pokazami. Zapraszamy przed telewizory i monitory. W trakcie transmisji wydarzeń z przestrzeni wystawy "Rzeka" postaramy się wyczarować atmosferę, jakby widzowie byli w naszym centrum nauki. Aby być razem z nami, wystarczy być w zasięgu sieci internet. Udział jest bezpłatny.

Pokazy będą transmitowane na kanale Centrum Nowoczesności "Młyn Wiedzy" w serwisie YouTube.

Centrum nauki zaprasza na dwie odsłony pokazów: "Ogień i woda" oraz "Ziemia i powietrze". Pierwszy zobaczymy o godz. 12, drugi – trzy godziny później. – Podczas pokazu "Ogień i woda" zobaczymy nietypowe płomienie i ich piękne barwy, zademonstrujemy, jakim świetnym rozpuszczalnikiem jest woda, i wykonamy barwne reakcje, wyjaśnimy i pokażemy, czym jest napięcie powierzchniowe, i przy użyciu suchego lodu zrobimy gigabańkę mydlaną – mówi Justyna Strąg, prowadząca naukowy show.

Zaloguj się i czytaj dalej za darmo

Zalogowani użytkownicy mają nieograniczony dostęp do wszystkich artykułów na e-teatrze.

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się.

Tytuł oryginalny

Toruńska kultura znów w lockdownie. Wszystkie instytucje zamknięte od soboty

Źródło:

„Gazeta Wyborcza - Toruń” online

Link do źródła

Wszystkie teksty Gazety Wyborczej od 1998 roku są dostępne w internetowym Archiwum Gazety Wyborczej - największej bazie tekstów w języku polskim w sieci. Skorzystaj z prenumeraty Gazety Wyborczej.

Autor:

Grzegorz Giedrys

Data publikacji oryginału:

18.03.2021 13:55

Wątki tematyczne