EN

28.05.2021, 10:45 Wersja do druku

Tarnów. Hanna Śleszyńska jako Judy Garland na scenie CSM

Inne aktualności

W sobotę, 12 czerwca, o godz. 19 w Centrum Sztuki Mościce zostanie zaprezentowany spektakl „Judy" w reżyserii Sławomira Chwastowskiego z Hanną Śleszyńską w roli tytułowej Judy Garland - ikony amerykańskiej popkultury.

Spektakl jest mistrzowskim popisem umiejętności scenicznych Hanny Śleszyńskiej, która wciela się w rolę jednej z najlepszych aktorek w historii Hollywood, a także piosenkarki, tancerki i artystki wodewilowej. Judy Garland wystąpiła w ponad trzydziestu filmach, a największą sławę przyniosły jej produkcje takie, jak „Czarnoksiężnik z Oz" (1939) i „Narodziny gwiazdy" (1954). Przez krótki czas prowadziła w telewizji autorski program „The Judy Garland Show", a jej głos można usłyszeć na ponad dwudziestu albumach muzycznych.

Założeniem spektaklu „Judy" jest pokazanie gwiazdy od najintymniejszej strony. Widzowie będą mogli zajrzeć do garderoby Judy, w której przygotowuje się do występu podczas
koncertu w Kopenhadze. Jak się później okazało - ostatniego występu w jej życiu, które zostało zakończone przedwcześnie wskutek nieumyślnego przedawkowania leków. Do wyjścia na scenę pozostaje coraz mniej czasu, a Judy rozpoczyna opowieść o swoim życiu, karierze, miłościach, dzieciach, wzlotach i upadkach, a także o uzależnieniach i wyrachowaniu producentów. Mówi o mrocznej stronie show-biznesu jako o świecie, w którym główną rolę odgrywają pieniądze i potrzeba ich pomnażania.

Zaloguj się i czytaj dalej za darmo

Zalogowani użytkownicy mają nieograniczony dostęp do wszystkich artykułów na e-teatrze.

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się.

Tytuł oryginalny

Hanna Śleszyńska jako Judy Garland na scenie CSM

Źródło:

„Temi” nr 21

Autor:

KJ

Data publikacji oryginału:

28.05.2021