EN

1.07.2021, 08:42 Wersja do druku

Supraśl. Lato w Teatrze: Guliwer powrócił do Supraśla

Inne aktualności

Warsztaty przygotowywane przez pedagogów i artystów są dla dzieci i młodzieży szansą na poznanie i samodzielne wykorzystanie teatralnego języka, a przede wszystkim na twórcze wyrażenie siebie i zabawę teatrem. W Supraślu rozpoczęły się zajęcia w ramach Lata w Teatrze+.

W poniedziałek (28.06) rozpoczęły się półkolonie artystyczne "Lato w teatrze".

Podczas dwóch tygodni uczestnicy przygotują spektakl, zorganizują kampanię promocyjną, wezmą udział w wycieczce do Muzeum Sztuki Drukarskiej oraz wezmą udział w warsztatach teatralnych, tanecznych i plastycznych.

Wszystko to realizowane jest pod okiem profesjonalnych instruktorów. Tematem przewodnim warsztatów jest powieść "Podróże Kapitana Gulliwera w Różne Kraje Dalekie". To właśnie w Supraślu pierwszy raz (1784 r.) wydrukowano tę książkę w języku polskim.

Spektakl finałowy odbędzie się 10 lipca o godzinie 17:00 w ogrodzie Centrum Kultury i Rekreacji w Supraślu.

Półkolonie "Kapitan Guliwer powraca do Supraśla" zostały zorganizowane przez Stowarzyszenie Teatr Okno w partnerstwie z Centrum Kultury i Rekreacji w Supraślu. Bierze w nich udział 24 uczestników.

Lato w teatrze jest programem Instytutu Teatralnego im. Zbigniewa Raszewskiego finansowanym ze środków Ministerstwa Kultury, Dziedzictwa Narodowego i Sportu.

Portal Białystokonline patronuje temu wydarzeniu.

Zaloguj się i czytaj dalej za darmo

Zalogowani użytkownicy mają nieograniczony dostęp do wszystkich artykułów na e-teatrze.

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się.

Tytuł oryginalny

Guliwer powrócił do Supraśla

Źródło:

Białystok Online

Link do źródła

Wątki tematyczne