EN
08.07.2020, 09:52 Wersja do druku

Sopot. Monodram "Kocham Bałtyk" w Teatrze na Plaży

"Kocham Bałtyk", fot. Jurek Bartkowiak/mat. teatru

Teatr na Plaży zaprasza 16 lipca o godz. 19 na spektakl Agnieszki Przepiórskiej "Kocham Bałtyk" wg tekstu Zośki Papużanki.

Wakacje nad Bałtykiem – to znamy wszyscy. Wszyscy narzekamy na ceny, pogodę, a najczęściej na nasze własne cechy, które utrudniają nam spędzenie lata w spokoju. Mimo narzekań kolejne wakacje znowu spędzamy nad polskim morzem, uparcie poszukując powodów do niezadowolenia.

Bohaterkę spektaklu „Kocham Bałtyk” (o osobowości złożonej z naszych doświadczeń i obserwacji, rozmów poważnych i niepoważnych) również postanowiłyśmy wysłać na wakacje nad Bałtykiem. Na pewno znacie tą panią bardzo dobrze.

„Kocham Bałtyk” to spektakl Agnieszki Przepiórskiej, znanej jako Dzika Agnes, HGW i Samotna Matka z kultowego teatru kabaretowego „Pożar w Burdelu”, aktorki związanej na co dzień z Teatrem Polonia w Warszawie. Widzowie naszego jak i krakowskiego Teatru Łaźnia Nowa mogli ją zobaczyć w spektaklu Ginczanka. Przepis na prostotę życia.

Spektakl powstał na podstawie tekstu Zośki Papużanki, autorki dwukrotnie nominowanej do Paszportów Polityki oraz do Nagrody Literackiej Nike, który napisała podczas swojego pobytu w Sopocie na festiwalu Literacki Sopot.


Inne aktualności

***

16.07 | godz. 19.00 KOCHAM BAŁTYK wg tekstu Zośki Papużanki

TWÓRCY

tekst: Zośka Papużanka
reżyseria: Agnieszka Przepiorska Frankiewicz
współpraca reżyserska: Anna Gryszkówna
scenografia i kostiumy: Grupa Mixer
choreografia: Arkadiusz Buszko
obsada: Agnieszka Przepiórska

Bilety: 35 ulgowy, 40 zł normalny. Ilość miejsc ograniczona. Spektakl odbędzie się na świeżym powietrzu - gościnnie w ogrodzie Muzeum Sopotu

Wydarzenie zrealizowane przy wsparciu finansowymi Miasta Sopotu


Źródło:

Materiał nadesłany

Wątki tematyczne