Zaledwie tydzień temu odbyła się na scenie Teatru Muzycznego wspaniale przyjęta premiera „Pięknej i Bestii”, a już dziś ogłaszamy tytuł kolejnej, którą planujemy we wrześniu tego roku. To okrzyknięta musicalem wszech czasów „Deszczowa piosenka”!
Inne aktualności
- Warszawa. Historyczny układ urbanistyczny placu Teatralnego wpisany do rejestru zabytków 21.11.2024 17:22
- Warszawa. Trwa Przegląd spektakli VOD w Teatrze Powszechnym 21.11.2024 17:12
- Warszawa. Premiera w Teal House: „Mahamaya Electronic Devices” 21.11.2024 17:01
- Warszawa. Wirtualna wystawa „Pamięć teatru. Polska fotografia teatralna od początku istnienia do dziś” 21.11.2024 16:45
- Sopot. Czytanie „Cały Twój” Agaty Olszewskiej w reżyserii Piotra Pacześniaka 21.11.2024 16:34
- Warszawa. Premiera „Pułapki na myszy” w Teatrze Ateneum – w sobotę 21.11.2024 15:36
- Warszawa. „W 80 lat dookoła Syreny” – kalendarz jubileuszowy na rok 2025 21.11.2024 15:25
- Warszawa. MKiDN: Agnieszka Stułka p.o. dyrektora Polskiej Orkiestry Sinfonia Iuventus im. Jerzego Semkowa 21.11.2024 14:37
- Gdańsk. Rezydencja na Solo vol. 2. Spektakle taneczne w Żaku 21.11.2024 14:28
- Poznań. Prześluga wg Ratajczaka. Prapremiera „Baśni dla wkur...onych” w Teatrze Nowym 21.11.2024 14:01
- Warszawa. Przedświąteczne plany Teatru Baj 21.11.2024 13:31
- Warszawa. „Dwaj Panowie S.” z almanachem w tle. Spotkanie w ramach cyklu „Książka w teatrze” w IT 21.11.2024 13:30
- Wrocław. Film z autorską audiodeskrypcją Doroty Masłowskiej rozpoczyna festiwal Korelacje 21.11.2024 13:27
- Gdynia. „Quo vadis” od kulis. Projekcja filmu „Rzym to kabaret” w Teatrze Muzycznym 21.11.2024 12:17
W związku z ogromną liczbą pytań i próśb, po raz kolejny zdecydowaliśmy się dołożyć dodatkowe spektakle „Pięknej i Bestii” w czerwcu. Nowa pula biletów trafi do sprzedaży w tym tygodniu, a w pierwszej kolejności poinformowani o tym zostaną widzowie zapisani do teatralnego newslettera.
W sprzedaży pozostały jeszcze ostatnie bilety na Salon Poezji 18 marca i godz. 11:45, z udziałem znakomitego aktora teatralnego, filmowego i dubbingowego, Mariusza Bonaszewskiego, który przeczyta poezję Aleksandra Fredry. Aktor na dużym ekranie debiutował w „Maskaradzie” w 1987 roku, szerokiej publiczności dał się poznać dzięki takim filmom jak „Wenecja”, „Powidoki”, „Matka Teresa od kotów czy serialom m.in. „Pakt”, „Chyłka” czy „Stulecie winnych”. Program muzyczny Salonu Poezji przygotuje Marcin Baranowski, wiolonczelista z orkiestry Teatru Muzycznego.
Salon Poezji z Mariuszem Bonaszewskim odbędzie się również w Zamku w Kórniku 18 marca o godz. 17:00. Krakowskie Salony Poezji w Teatrze Muzycznym w Poznaniu dofinansowywane są przez Fundację Zakłady Kórnickie.
„Deszczowa piosenka”
Premiera: wrzesień 2023
Hollywood, lata 20. XX wieku, czas intensywnego rozwoju kinematografii. Don Lockwood jest jedną z najpopularniejszych gwiazd kina i stoi u szczytu kariery – ma pieniądze, wygląd amanta, tłumy wielbicieli, a w perspektywie kolejne główne role. Na czerwonym dywanie pojawia się w towarzystwie swojej filmowej partnerki Liny Lamont, której prywatnie nie znosi. Ta, choć niewątpliwej urody, jest próżna i konfliktowa. W dodatku ma wyjątkowo piskliwy głos, a kinematografia właśnie przechodzi rewolucję i w filmach po raz pierwszy pojawia się… dźwięk. Kolejna produkcja musi nadążać za oczekiwaniami widzów, a przez Linę staje na krawędzi katastrofy. Z pomocą przychodzi jednak przyjaciel Dona – kompozytor Cosmo Brown – który wpada na pomysł wykorzystania w filmie głosu utalentowanej, lecz jeszcze niedocenionej artystki Kathy Selden. Plan, sam w sobie ryzykowny, komplikuje dodatkowo nieodwzajemnione uczucie Liny do Dona oraz zauroczenie aktora pełną wdzięku i niezależną Kathy…
Spektakl Deszczowa piosenka oparty jest na scenariuszu filmu z 1952 roku o tym samym tytule, który został okrzyknięty najlepszym musicalem wszech czasów. Jego autorami są Betty Comden i Adolph Green. Widzowie pokochali go przede wszystkim za kultowe piosenki ze słowami Arthura Freeda i muzyką Nacio Herba Browna, takie jak „Good Morning”, „Make 'Em Laugh” oraz oczywiście „Singin’ In The Rain”. Adaptacja teatralna wiernie odtwarza przebieg akcji, łącznie ze słynną sceną tańca w deszczu.
Swingowa muzyka, mnóstwo humoru i stepowanie w ulewnym deszczu – tak brzmi przepis na musical, który kochają całe pokolenia!
Partnerem premiery jest firma Aquanet Retencja, z którą będziemy współpracować przy projekcie o tematyce ekologicznej i która wspomoże nas technologicznie w przygotowaniu spektaklu i jego kultowych scen. Projekt zakłada działania edukacyjne dotyczące odzyskiwania wody deszczowej (retencji) i jej roli w przeciwdziałaniu kryzysowi wodnemu.
Salon Poezji
Gościem 80. odsłony Salonu Poezji będzie znakomity aktor teatralny, filmowy i dubbingowy, Mariusz Bonaszewski, który przeczyta poezję Aleksandra Fredry. Program muzyczny przygotuje Marcin Baranowski, wiolonczelista z orkiestry Teatru Muzycznego.
Mariusz Bonaszewski w 1988 roku ukończył Państwową Wyższą Szkołę Teatralną im. Aleksandra Zelwerowicza w Warszawie. Tuż po studiach znalazł się w Teatrze Dramatycznym w Warszawie, gdzie występował do 1997 roku. Później trafił do Teatru Narodowego, w którego zespole był do 2019 roku. Od 2020 roku można go oglądać w Nowym Teatrze w Warszawie. Na przestrzeni lat współpracował także z innymi scenami: Słupskim Teatrem Dramatycznym, Teatrem Polskim we Wrocławiu, Teatrem Śląskim im. Stanisława Wyspiańskiego w Katowicach, Teatrem Wybrzeże w Gdańsku, Teatrem Polskim w Warszawie czy z Teatrem Wielkim – Operą Narodową. Można go było zobaczyć w takich spektaklach jak m.in.: Bezimienne dzieło (reż. J. Englert), Kubuś Fatalista (reż. Z. Zapasiewicz), Mewa (reż. A. Domalik), Oczyszczeni i Odyseja. Historia dla Hollywood (reż. K. Warlikowski), Noc listopadowa. Sceny dramatyczne i Wesele (J. Grzegorzewski), Kosmos (reż. J. Jarocki), Lód (reż. B. Konstantin), Zbójcy (reż. M. Zadara), Idiota (reż. P. Miśkiewicz). 24 lutego 2023 roku w Nowym Teatrze odbędzie się premiera Gości Wieczerzy Pańskiej (reż. T. Fryzeł). Na dużym ekranie Mariusz Bonaszewski zadebiutował w 1987 roku w Maskaradzie (reż. J. Kijowski). Później można go było zobaczyć w filmach: Światło odbite (reż. A. Titkow), Gnoje (reż. J. Zalewski), Wrota Europy (reż. J. Wójcik), Wenecja (reż. J. J. Kolski), Matka Teresa od kotów (reż. P. Sala), Daas (reż. A. Panek), W imieniu diabła (reż. B. Sass), Bodo (reż. M. Kwieciński), Powidoki (reż. A. Wajda), Pan T. (reż. M. Krzyształowicz) czy Marzec ’68 (reż. K. Lang). Wystąpił także w serialach takich jak m.in.: Glina, Przyjaciółki, Krew z krwi, Pakt, Chyłka, W rytmie serca, Stulecie winnych. Dwukrotny laureat Nagrody im. Aleksandra Zelwerowicza za kreacje w przedstawieniach Jerzego Jarockiego w Teatrze Narodowym: za rolę w Błądzeniu wg Gombrowicza oraz Lucyfera / Bukarego / Adwokata w Sprawie wg Słowackiego. Wyróżniony nagrodą dla najlepszego aktora drugoplanowego – za rolę Charlesa Swanna w przedstawieniu Francuzi w reżyserii Krzysztofa Warlikowskiego w Nowym Teatrze w Warszawie na 8. Międzynarodowym Festiwalu Teatralnym Boska Komedia w Krakowie. W 2011 roku za rolę Henryka Kleina w filmie Daas Adriana Panka został wyróżniony na 30. Koszalińskim Festiwalu Debiutów Filmowych „Młodzi i Film”.
Salon Poezji z Mariuszem Bonaszewskim odbędzie się również w Zamku w Kórniku 18 marca o godz. 17:00. Wstęp tylko z zaproszeniami. W sprawie miejsc prosimy o kontakt z Biblioteką Kórnicką.
Krakowskie Salony Poezji w Teatrze Muzycznym w Poznaniu dofinansowywane są przez Fundację Zakłady Kórnickie. Wydarzenie organizowane jest we współpracy z poznańskim Oddziałem Towarzystwa Literackiego im. Adama Mickiewicza. Opiekę merytoryczną nad Salonem obejmuje wiceprezes Oddziału, prof. UAM dr hab. Wiesław Ratajczak z UAM w Poznaniu.
Towarzystwo Literackie im. Adama Mickiewicza zostało założone w 1886 roku we Lwowie. Jego zadaniem było gromadzenie, dokumentowanie i upowszechnianie materiałów dotyczących życia i twórczości Adama Mickiewicza. Dziś jest jednym z najstarszych towarzystw naukowych w Polsce. Skupia badaczy literatury, nauczycieli-polonistów, bibliotekarzy, literatów i miłośników literatury, zapewniając integrację środowiska polonistycznego. Organizuje odczyty naukowe i konferencje historycznoliterackie, wydaje „Rocznik Towarzystwa Literackiego im. Adama Mickiewicza”.
Bilety w cenie 10 zł dostępne są w kasie oraz na stronie internetowej Teatru. Rezerwacje pod nr tel. 511 433 616 oraz pod adresem [email protected].