EN

5.08.2021, 11:35 Wersja do druku

Poznań. Pracując w kulturze nie dorobisz się. Zestawienie zarobków w instytucjach kultury

Inne aktualności

W poznańskiej kulturze nie zarobisz „kokosów", chociaż są pracownicy, którzy mogą pochwalić się wysokimi zarobkami. Większość zarabia jednak poniżej średniej krajowej. Wydział Kultury UMP przygotował zestawienie zarobków pracowników z 14 miejskich instytucji kultury, w tym m.in. Biblioteki Raczyńskich. Centrum Kultury Zamek, Estrady Poznańskiej, Teatru Muzycznego i Polskiego.

W Poznaniu zatrudnionych jest tam łącznie 907 osób (stan na koniec czerwca br.). 413 z nich zarabia wynagrodzenie zasadnicze do 3000 zł brutto. Zarobkami powyżej 5 tys.złotych brutto pochwalić się mogą jedynie 33 osoby.

Najwięcej osób pracuje w Bibliotece Raczyńskich (234), Teatrze Muzycznym (130), a także w Centrum Kultury Zamek (112). Najmniej w Teatrze Ósmego Dnia (15), Domu Kultury Stokrotka (9) i Poznańskim Chórze Chłopięcym (6).

Zobacz, gdzie zarabiają najmniej

Najgorzej opłacani (w procentowej skali udziału w instytucji) są pracownicy: Teatru Muzycznego (112 pracowników na 130 zarabia do 3 tys. złotych brutto) i Muzeum Archeologicznego w Poznaniu (75 pracowników na 85 zarabia do 3 tys. brutto).

Zaloguj się i czytaj dalej za darmo

Zalogowani użytkownicy mają nieograniczony dostęp do wszystkich artykułów na e-teatrze.

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się.

Tytuł oryginalny

Pracując w kulturze nie dorobisz się

Źródło:

POLSKA Głos Wielkopolski Nr 180

Wątki tematyczne