EN

15.02.2021, 09:27 Wersja do druku

Reżyser i rozgwiazdy

- Próby, w których tańczyłam nago przed reżyserem, trwały wiele godzin. Nagrywał mnie bez mojej zgody, robił zdjęcia. Efekt jest taki, że dziś brzydzę się swojej nagości - mówi Amanda, absolwentka szkoły teatralnej

Goszczę w domu cztery aktorki i dwóch aktorów. To studenci IV roku Wydziału Teatru Tańca Akademii Sztuk Teatralnych w Krakowie, który ma siedzibę w Bytomiu. Opowiadają o tym, co działo się podczas pracy nad spektaklem dyplomowym, który reżyserował w Lublinie Paweł Passini, ceniony i nagradzany reżyser teatralny, dramatopisarz i kompozytor. Próby zaczęły się we wrześniu 2019 roku, premiera odbyła się rok później. Trzy aktorki, które grały w przeszłości w innych spektaklach Passiniego, dołączają do naszego spotkania online.

Małgorzata pierwsza złożyła skargę na reżysera. Próby wywołały w niej depresję reaktywną. Monika, którą reżyser zaprasza na zastępstwo, zrezygnowała z roli. Nagie próby taneczne Amandy Passini nagrywał bez jej zgody. Joannę na nocnej próbie przekonywał, by zdjęła ubranie. Agata miała udawać, że się masturbuje. Paulina tańce aktorek opisuje jako „ginekologiczne”.

Zaloguj się i czytaj dalej za darmo

Zalogowani użytkownicy mają nieograniczony dostęp do wszystkich artykułów na e-teatrze.

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się.

Tytuł oryginalny

Reżyser i rozgwiazdy. Nocne próby z nagością do studenckiego dyplomu. "Tańczyłam nago przed reżyserem wiele godzin. Nagrywał mnie bez mojej zgody"

Źródło:

„Gazeta Wyborcza” online dodatek Duży Format

Link do źródła

Wszystkie teksty Gazety Wyborczej od 1998 roku są dostępne w internetowym Archiwum Gazety Wyborczej - największej bazie tekstów w języku polskim w sieci. Skorzystaj z prenumeraty Gazety Wyborczej.

Autor:

Iga Dzieciuchowicz

Data publikacji oryginału:

08.02.2021