EN

2.12.2020, 11:31 Wersja do druku

Lublin. Spektakle z programu Konfrontacji Teatralnych dostępne w Internecie

Inne aktualności

Centrum Kultury w Lublinie zaprosi w dniach 5-8 grudnia na internetowe premiery czterech postpandemicznych spektakli o nadziei z cyklu "I co teraz?", pierwotnie prezentowanych w ramach tegorocznej edycji Konfrontacji Teatralnych.

Zaproszeni do Lublina twórcy: Anna Gryszkówna, Marcin Liber, Maciej Gorczyński i Jan Hussakowski pracowali nad swoimi przedstawieniami w takich samych warunkach i tak samo długo. Zamiast dwóch miesięcy prób analitycznych – kilka dni intensywnej i intuicyjnej pracy. Realizacje artystów zaproszonych do projektu łączy wspólne hasło NADZIEJA.

- Spektakle z cyklu "I co teraz?" jako produkcje kameralne i niskobudżetowe stały się odpowiedzią na kryzys ekonomiczny, frekwencyjny i tożsamościowy polskiego teatru - opowiadają organizatorzy wydarzenia.

Widzowie Konfrontacji Teatralnych będą mogli obejrzeć online następujące spektakle: "Bieguni w kwarantannie", reż. Maciej Gorczyński (5 grudnia), "Idę", reż. Anna Gryszkówna (6 grudnia), "Bezmatek", reż. Marcin Liber (7 grudnia) oraz "Prometeusz", reż. Jan Hussakowski (8 grudnia).

Zgłoszenia pod adresem [email protected]. W tytule maila należy podać tytuł wybranego spektaklu. W odpowiedzi widzowie otrzymają kod dostępu do projekcji spektaklu online. Zgłoszenia będą przyjmowane do piątku do godziny 12:00.

Zaloguj się i czytaj dalej za darmo

Zalogowani użytkownicy mają nieograniczony dostęp do wszystkich artykułów na e-teatrze.

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się.

Tytuł oryginalny

Spektakle z programu Konfrontacji Teatralnych dostępne w Internecie

Źródło:

„Dziennik Wschodni” online

Link do źródła

Autor:

Damian Drabik

Data publikacji oryginału:

02.12.2020

Wątki tematyczne