EN

17.05.2021, 08:30 Wersja do druku

Lublin. Kultura powoli się rozkręca. Pierwsze występy na placu Litewskim po lockdownie

Inne aktualności

"Rozkręcamy lubelską kulturę" - pod takim hasłem odbywa się od soboty cykl imprez zorganizowanych na placu Litewskim przez Centrum Kultury i miasto Lublin. O dobrą zabawę zadbali już m.in. Poławiacze Pereł oraz lubelscy sztukmistrzowie. W niedzielę na mieszkańców czeka koncert Łukasza Jemioły oraz duetu Patrycjusz Sokołowski i Gabriel Menet.Spotkania z publicznością rozpoczęli w sobotę po długiej przerwie Poławiacze Pereł. Tematyką ich spektaklu były nieznane historie publiczności i samych Poławiaczy, opowiedziane z mądrym humorem.

Później na scenie pojawili się: Hubert Pyrgies (Chonabibe), Stanisław Leszczyński (NeoKlez / Gooral) i Antek Sojka w swoim nowym projekcie "Bajki o dorosłych". Lublinianie wysłuchali hipnotyzującej muzyki, lawirującej między art-popem, elektroniką a hip-hopem. Na koniec wieczoru Fundacja "Sztukmistrze" zaprezentowała publiczności niepowtarzalne widowisko, na które złożyły się etiudy z wykorzystaniem elementów akrobatyki i ekwilibrystyki.
Niedzielne atrakcje

Na niedzielne popołudnie Pracownia Sztuczka przygotowała dla najmłodszych widzów spektakl z muzyką na żywo zatytułowany "Wio!Sny". Artyści zaproszą dzieci do świata roślin. Będzie o kwitnieniu, owocowaniu, wzrastaniu i barwnej palecie wiosennych emocji. Padnie odpowiedź na bardzo ważne pytanie: Skąd się biorą... rośliny?

W teatralno-muzyczną podróż po najpiękniejszych momentach z polskiej estrady zabiorą widzów aktor Teatru Muzycznego w Lublinie Patrycjusz Sokołowski i jego akompaniator Gabriel Menet. Z kolei doskonale znany lubelskiej publiczności Łukasz Jemioła opowie poruszające historie, wykorzystując standardy muzyki lat 20. i 30.


Zaloguj się i czytaj dalej za darmo

Zalogowani użytkownicy mają nieograniczony dostęp do wszystkich artykułów na e-teatrze.

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się.

Tytuł oryginalny

Lubelska kultura powoli się rozkręca. Pierwsze występy na placu Litewskim po lockdownie

Źródło:

„Gazeta Wyborcza - Lublin” online

Link do źródła

Wszystkie teksty Gazety Wyborczej od 1998 roku są dostępne w internetowym Archiwum Gazety Wyborczej - największej bazie tekstów w języku polskim w sieci. Skorzystaj z prenumeraty Gazety Wyborczej.

Autor:

tko

Data publikacji oryginału:

17.05.2021

Wątki tematyczne