EN
4.01.2022, 16:14 Wersja do druku

Łódź. Video art "Konstelacja" w Teatrze Lalek Arlekin

„Konstelacja” - karnawałowe wydarzenie dla dzieci: premiera video art Konstelacja połączona z warsztatami twórczymi i zabawą.

mat. teatru

Inne aktualności

Akademicki Ośrodek Inicjatyw Artystycznych wraz z Teatrem Lalek Arlekin zaprasza dzieci 5 + na zabawę w kosmos.

Czy wiesz, że jesteś wszechświatem? Gdzie są konstelacje emocji? Jak tańczą planety? Co to jest muzyka sfer? Wszystkiego się dowiesz 9 stycznia o g. 16.00 w Teatrze Lalek Arlekin podczas premiery filmu i warsztatu.

Video art „Konstelacje” powstało w ramach cyklicznego zadania AOIA pt. Najmniejszy teatr świata, który ma budzić wrażliwość artystyczną na teatr przedmiotu i prezentować niestandardowe wydarzenia dla dzieci.

„Konstelacja” eksperymentalnie łączą język filmu z teatrem ożywionej formy, by z dziećmi podjąć temat złożoności wszechświata. Tytułowe konstelacje tworzą ludzie. Wewnątrz nas istnieją konstelacje emocji, my sami jesteśmy cząstką wszechświata i elementem wielkiej kosmicznej układanki. To afabularna plastyczna opowieść prowadzona w atmosferze tajemnicy z energetyzującą muzyką. Alternatywna propozycja filmu artystycznego dla młodych widzów. Pretekst do snucia rozważań, zadawania pytań i przygody w zgadywanki.

Data: 9.01.2022, godz. 16.00
Miejsce: Teatr Lalek Arlekin, Duża Scena
Czas trwania: max 2h
Obsada: Masza Lesiak-Batko, Aleksandra Błażejczyk
Scenografia: Iga Bancewicz, Aga Błaszczak
Muzyka: Piotr Michalczuk
Choreografia: Aleksandra Łaba
Koncepcja i reżyseria: Aga Błaszczak
Realizacja video: Habryn/Wawrzoła
Produkcja: AOIA w kooperacji z Teatrem Lalek Arlekin.
Zapisy: wstęp bezpłatny, zapisy: [email protected][email protected]

Video art realizowany w ramach projektu "Najmniejszy Teatr Świata - cykl prezentacji teatru plastycznego dla dzieci", który jest współfinansowany z dotacji otrzymanej od Miasta Łodzi.

Organizatorem wydarzenia jest Akademicki Ośrodek Inicjatyw Artystycznych w Łodzi.

Źródło:

Materiał nadesłany