EN

13.08.2021, 09:05 Wersja do druku

Łódź. Pogrzeb Kazimierza Kowalskiego, śpiewaka i byłego dyrektora Teatru Wielkiego

Inne aktualności

W czwartek (12 sierpnia) łodzianie pożegnali Kazimierza Kowalskiego. Spoczął na cmentarzu przy ul. Szczecińskiej. W pogrzebie zasłużonego dla Łodzi artysty uczestniczyło ok. 200 osób.

Kazimierz Kowalski zmarł 1 sierpnia 2021 r., dwa dni po 70. urodzinach. Słynny śpiewak operowy dwukrotnie był dyrektorem Teatru Wielkiego w Łodzi (naczelnym i artystycznym w latach 1994–1997 oraz naczelnym w 2005–2008). Był twórcą m.in. Festiwalu Operowo-Operetkowego w Ciechocinku.
Pogrzeb Kazimierza Kowalskiego

Uroczystości pogrzebowe łodzianina rozpoczęły się o godz. 11.30 mszą żałobną w kościele pw. św. Alberta Chmielowskiego. Tam pośmiertnie odznaczono Kazimierza Kowalskiego Krzyżem Oficerskim Orderu Odrodzenia Polski.

Po mszy św. kondukt żałobny pojechał na cmentarz przy ul. Szczecińskiej. Pogrzeb artysty rozpoczął się ok. godz. 14. Kazimierz Kowalski, który w tym roku obchodził 50-lecie pracy artystycznej, spoczął w grobie rodzinnym obok rodziców.

W uroczystościach brało udział około 200 osób. O oprawę muzyczną ostatniego pożegnania śpiewaka operowego zadbali przyjaciele. W pogrzebie brali również udział przedstawiciele m.in. łódzkiej rady miejskiej, samorządu województwa łódzkiego oraz były premier Leszek Miller.

Zaloguj się i czytaj dalej za darmo

Zalogowani użytkownicy mają nieograniczony dostęp do wszystkich artykułów na e-teatrze.

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się.

Tytuł oryginalny

Pogrzeb Kazimierza Kowalskiego, śpiewaka i byłego dyrektora Teatru Wielkiego

Źródło:

„Gazeta Wyborcza - Łódź” online

Wszystkie teksty Gazety Wyborczej od 1998 roku są dostępne w internetowym Archiwum Gazety Wyborczej - największej bazie tekstów w języku polskim w sieci. Skorzystaj z prenumeraty Gazety Wyborczej.

Autor:

LOS