EN

26.11.2021, 12:01 Wersja do druku

Łódź. Po aferze mobbingowej w Szkole Filmowej. Zwolnienia i zgłoszenie do prokuratury

Inne aktualności

Zawiadomienia do prokuratury, kontrola Państwowej Inspekcji Pracy, wypowiedzenia, odsunięcia od pracy ze studentami. Łódzka Szkoła Filmowa opublikowała raport Komisji Antymobbingowej i Antydyskryminacyjnej. Pisze Sandra Kmieciak w Gazecie Wyborczej - Łódź.

Komisja Antymobbingowa i Antydyskryminacyjna PWSFTviT w Łodzi została powołana w odpowiedzi na list opublikowany przez Annę Paligę, aktorkę i absolwentkę tej uczelni. Paliga opisała w nim przemocowe zachowania, jakich miała doświadczać ze strony wykładowców w czasach studenckich. Wspomniała także o analogicznych doświadczeniach swoich kolegów i koleżanek. W ślad za nią o swoich traumach, których autorami byli pracownicy Szkoły Filmowej w Łodzi, opowiedzieli też inni studenci i absolwenci. Kilka dni po tym zwołano Komisję Antymobbingową i Antydyskryminacyjną.

W czwartek 25 listopada komisja opublikowała raport końcowy ze swoich prac.

Szkoła Filmowa w Łodzi. Postępowania wobec 27 osób

Raport zaczyna się od wyliczenia, że w roku akademickim 2020/2021 zgłoszono zarzuty wobec 27 nauczycieli akademickich pracujących na uczelni, dwóch osób zatrudnionych na podstawie umowy cywilnoprawnej i jednego recenzenta biorącego udział w postępowaniach awansowych. Wśród wymienionych jest 25 mężczyzn i pięć kobiet.

Zaloguj się i czytaj dalej za darmo

Zalogowani użytkownicy mają nieograniczony dostęp do wszystkich artykułów na e-teatrze.

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się.

Tytuł oryginalny

Po aferze mobbingowej w Szkole Filmowej w Łodzi. Zwolnienia i zgłoszenie do prokuratury

Źródło:

„Gazeta Wyborcza - Łódź” online

Link do źródła

Wszystkie teksty Gazety Wyborczej od 1998 roku są dostępne w internetowym Archiwum Gazety Wyborczej - największej bazie tekstów w języku polskim w sieci. Skorzystaj z prenumeraty Gazety Wyborczej.

Autor:

Sandra Kmieciak

Data publikacji oryginału:

26.11.2021 10:26

Wątki tematyczne