EN

26.11.2021, 11:34 Wersja do druku

Dyrektor festiwalu Boska Komedia: Im ciemniej na świecie, tym jaśniej na scenie

- Polityka wdarła się w naszą intymność jak nigdy wcześniej, nie daje normalnie żyć. Właśnie dlatego teatr jest dziś tak ważny, bo daje odpór beznadziei - mówi Bartosz Szydłowski, dyrektor Międzynarodowego Festiwalu Teatralnego Boska Komedia.

Marta Gruszecka: Ciemno wszędzie, głucho wszędzie, ale nikt się nie spodziewał, że „Dziadów" być może zaraz w repertuarze Teatru Słowackiego nie będzie... Skoro pani kurator odradza szkołom wyjścia na spektakl Mai Kleczewskiej, to już chyba sztuka zakazana. Dobrze, że chociaż podczas Boskiej Komedii będziemy mogli te demoralizujące, zakazane „Dziady" zobaczyć!

Bartosz Szydłowski: Teatr jest najgłębszą i najpiękniejszą formą edukacji. Nie narzuca odpowiedzi, a zaprasza do dialogu, aktywuje własne myślenie widza. Dotyczy to również myślenia krytycznego wobec spektaklu, ale o tym, w przypadku pani kurator trudno mówić... bo przecież nie była na „Dziadach" Mai Kleczewskiej. Spektakl będzie częścią sekcji Purgatorio, zobaczymy go 11 grudnia o godz. 19 na Dużej Scenie Teatru Słowackiego.

Zaloguj się i czytaj dalej za darmo

Zalogowani użytkownicy mają nieograniczony dostęp do wszystkich artykułów na e-teatrze.

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się.

Tytuł oryginalny

Dyrektor festiwalu Boska Komedia: Im ciemniej na świecie, tym jaśniej na scenie

Źródło:

„Gazeta Wyborcza - Kraków” online

Link do źródła

Wszystkie teksty Gazety Wyborczej od 1998 roku są dostępne w internetowym Archiwum Gazety Wyborczej - największej bazie tekstów w języku polskim w sieci. Skorzystaj z prenumeraty Gazety Wyborczej.