EN
18.03.2021, 08:56 Wersja do druku

Łódź. Aktorka oskarża łódzką filmówkę o przemoc fizyczną i psychiczną

Inne aktualności

Anna Paliga jest absolwentką łódzkiej filmówki - najbardziej znanej uczelni w Polsce, która kształci przyszłych aktorów, reżyserów, kamerzystów czy scenografów. 24-latka oskarża szkołę o stosowanie przemocy fizycznej i psychicznej. Na jej wpis zareagowało wiele młodych aktorów, którzy popierają jej działania i żałują, że nie reagowano w tej sprawie już wcześniej.

Anna Paliga udostępniła na swoich profilach w mediach społecznościowych list otwarty, w którym oskarża część wykładowców Państwowej Wyższej Szkoły Filmowej, Telewizyjnej i Teatralnej im. L. Schillera w Łodzi o stosowanie przemocy fizycznej i psychicznej wobec studentów. Absolwentka zaznaczyła, że swoje stanowisko przedstawiła już na Małej Radzie Programowej Łódzkiej Szkoły Filmowej.

Anna Paliga oskarża wykładowców łódzkiej filmówki o przemoc fizyczną i psychiczną. "To kropla w morzu nadużyć"

Aktorka przyznaje, że uczelnia nie przekazuje studentom wiedzy na temat tego, jakie są ich prawa jako aktorów - nie uczy ich jak bronić się przed mobbingiem czy wykorzystywaniem seksualnym na planie. "Na wydziale aktorskim panuje absurdalne i niszczące przekonanie, że młodych należy 'łamać' i 'przyzwyczajać do zaciskania zębów', a także że doświadczanie przemocy pomoże im w zostaniu lepszymi aktorami" - pisze.

Zaloguj się i czytaj dalej za darmo

Zalogowani użytkownicy mają nieograniczony dostęp do wszystkich artykułów na e-teatrze.

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się.

Tytuł oryginalny

"Zdejmiesz stanik albo wyrzucę cię z uczelni". Aktorka oskarża łódzką filmówkę o przemoc fizyczną i psychiczną

Źródło:

„Gazeta Wyborcza” online

Link do źródła

Wszystkie teksty Gazety Wyborczej od 1998 roku są dostępne w internetowym Archiwum Gazety Wyborczej - największej bazie tekstów w języku polskim w sieci. Skorzystaj z prenumeraty Gazety Wyborczej.

Autor:

Natalia Pacholczyk

Data publikacji oryginału:

18.03.2021

Wątki tematyczne