EN

15.09.2020, 12:29 Wersja do druku

Litwa. Polski program na Festiwalu Trans/Misijos 2020

Inne aktualności

13 września w Trokach uroczyście zainaugurowano Międzynarodowy Festiwal Sztuk TRANS/MISJE Rzeszów-Koszyce-Ostrawa-Debreczyn-Lwów-Troki. Powołana trzy lata temu w Rzeszowie przez dyrektora Jana Nowarę impreza odbywa się już po raz trzeci. Tegorocznym gospodarzem Festiwalu jest miasto Troki, które w tym roku pełni zaszczytną funkcję Litewskiej Stolicy Kultury.

Nasz program narodowy złożony ze spektakli, koncertów i wystaw zaprezentujemy w Trokach i w Wilnie 17 i 18 września- informuje Teatrim. Siemaszkowej. Festiwalowa publiczność zobaczy m.in. transmisję spektaklu „Wesołe kumoszki z Windsoru” (Duża Scena Teatru Królewskiego), spektakl „Na pokuszenie” (na Scenie Domu Polskiego w Wilnie) oraz wystawę 17. Międzynarodowego Biennale Plakatu Teatralnego (Galeria Biała ASP Wilnie).

Muzycznie zaprezentują się zaś Małgorzata Pruchnik-Chołka (historyczna Karczma Pilialukis) z koncertem pieśni żydowskich „LECHAIM!” oraz Alek Berkowicz, który wraz z zespołem wykona (w Sali tronowej trockiego zamku) koncert pieśni „NIE PORZUCAJ NADZIEJE” inspirowany dziełami wielkich polskich klasyków.

W Muzeum Historycznym na Zamku w Trokach zaprezentujemy także wystawę „Dawny Rzeszów” z Muzeum Okręgowego w Rzeszowie przedstawiającą wybrane prace z unikatowej kolekcji słynnego rzeszowskiego fotografa Edwarda Janusza.

Zachęcamy do śledzenia festiwalowych nowinek na naszej stronie internetowej i w social mediach oraz na fan page TRANS/MISIJOS 2020.

Międzynarodowy Festiwal Sztuk TRANS/MISJE 2020

NASZ PROGRAM:

17 września/ czwartek/ 21:00/ Troki

LECHAIM!

Koncert muzyki żydowskiej w wykonaniu Małgorzaty Pruchnik-Chołki

18 września/ piątek/ 12:00/ Wilno

Wystawa 17. MIĘDZYNARODOWEGO BIENNALE PLAKATU TEATRALNEGO

18 września/ piątek/ 14:00/ Troki

DAWNY RZESZÓW Wystawa Muzeum Okręgowego w Rzeszowie

18 września/ piątek/ 14:30/ Troki

NIE PORZUCAJ NADZIEJE

Koncert Alka Berkowicza z zespołem

18 września/ piątek/ 16:00/ Wilno

NA POKUSZENIE, reż. Jan Nowara

18 września/ piątek/ 19:00/ Troki

WESOŁE KUMOSZKI Z WINDSORU, reż. Paweł Aigner PREMIERA

Źródło:

Materiał nadesłany

Wątki tematyczne