Festiwal im. Jana Kiepury L edycja

Festiwal im. Jana Kiepury L edycja (od 13.08.2016 do 20.08.2016)

Organizator

Opera Krakowska w Krakowie

ul. Marszałka Józefa Piłsudskiego 19, 33-380 Krynica Zdrój

Sobota, 13.08.2016
17:00 Koncert plenerowy pod "Patrią"
Wykonawcy: Krynicka Orkiestra Zdrojowa im. Adama Wrońskiego pod dyrekcją Mieczysława Smydy
20:00 "Z krainy tenorów", koncert Inauguracyjny, plener, Deptak
Wykonawcy: Iwona Sobotka, Francisco Corujo, Orlando Niz, Jose Luis Sola
Krakowska Orkiestra Symfoniczna i Chór Polskiego Radia pod dyrekcją Olivera Diaza
Prowadzenie: Conrado Moreno, Iwona Sobotka
**

Niedziela, 14.08.2016
12:30 Koncert prezentujący rekonstrukcję Mszy F-dur J. K. Poniatowskiego, kościół p.w. Św. Antoniego, ul. Kraszewskiego 72
Wykonawcy: Katarzyna Oleś-Blacha, Agnieszka Rehlis, Andrzej Lampert, Robert Gierlach
20:00 "Ze mną Ty, przy tobie ja", gala operetkowa, Pijalnia
Wykonawcy: Edyta Piasecka, Iwona Tober, Jakub Oczkowski, Tadeusz Szlenkier
Krynicka Orkiestra Zdrojowa im. Adama Wrońskiego pod dyrekcją Mieczysława Smydy
Prowadzenie: Łukasz Lech
**
Poniedziałek, 15.08.2016
16:00 Recital wokalny, Sala Balowa, Stary Dom Zdrojowy
Wykonawcy: Stanisław Kufluk oraz Mariola Cieniawa-Puchała (fortepian)
20:00 "Aria dla Kiepury", gala operowa, koncert w 50. rocznicę śmierci patrona festiwalu, Pijalnia
Wykonawcy: Artur Ruciński oraz Katarzyna Oleś-Blacha, Agnieszka Rehlis, Tomasz Kuk, Jacek Ozimkowski
Polska Orkiestra Sinfonia Iuventus i Chór Polskiego Radia pod dyrekcją Piotra Wajraka
Prowadzenie: Elżbieta Gładysz, Leszek Mikos
**
Wtorek, 16.08.2016
16:00 "Mozart, mistrzowska kolekcja", koncert, kościół pw. MB Nieustającej Pomocy, ul. Czarny Potok 3
Wykonawcy: Aleksandra Zamojska
Krakowska Orkiestra Kameralna pod dyrekcją prof. Stanisława Krawczyńskiego
20:00 Spektakl "Kamienica na Nalewkach", Pijalnia
Wykonawcy: Teatr Żydowski, oraz soliści m.in. Jacek Wójcicki


**

Środa, 17.08.2016
16:00 "Wiedeńskie pejzaże muzyczne", koncert plenerowy, Góra Parkowa
Wykonawcy: Joanna Marszałek, Andrzej Biegun
Salonowa Orkiestra Camerata
20:00 "Grażyna Brodzińska i jej goście", Pijalnia
Wykonawcy: Grażyna Brodzińska, Andrzej Lampert, Marcin Jajkiewicz, Janusz Kruciński
Wiesław Prządka (akordeon/bandoneon)
Orkiestra Kameralna Silesian Art Collective pod dyrekcją Mateusza Walacha
Prowadzenie: Dariusz Stańczuk
**
Czwartek 18.08.2016
16:00 "Sacred Music", cerkiew greckokatolicka pw. Św. Ap. Piotra i Pawła
Wykonawcy: Claudia Oddo
THE BULKA ENSEMBLE
20:00 "Wesoła Wdówka", Franciszek Lehar, spektakl; inscenizacja, reżyseria i choreografia - Henryk Konwiński
Wykonawcy: m.in.: Aleksandra Stokłosa, Kamil Zdebel, Adam Sobierajski, Leokadia Duży
Orkiestra, Chór i Balet Opery Śląskiej pod dyrekcją Tadeusza Serafina
**
Piątek, 19.08.2016
16:00 "Sounds fun", koncert, Sala Balowa, Stary Domy Zdrojowy
Wykonawcy: OCTAVA ensemble
20:00 Edyta Geppert z zespołem Vasie, Pijalnia
**
Sobota, 20.08.2016
16:00 Koncert uczestników kursów mistrzowskich Grażyny Brodzińskiej i prof. Ryszarda Karczykowskiego, hotel Czarny Potok
20:00 "Kiepura i co dalej?" koncert prezentujący młodych utalentowanych artystów
Wykonawcy: Anna Choczaj, Anna Filimowska-Wolfinger, Emil Ławecki, Szymon Mechliński, Katarzyna Nowosad, Alexander Pinderak, Aleksandra Szmyd
Orkiestra Filharmonii Zabrzańskiej pod dyrekcją Sławomira Chrzanowskiego
Prowadzenie: Magdalena Drohomirecka
***
Ponadto codziennie:
11:00 Krynickie spotkania z artystą Stowarzyszenia "Aria", Sala Balowa, Stary Dom Zdrojowy
18:30 "Uśmiechnij się z Kiepurą", Deptak
**
W trakcie festiwalu odbywać się będą także warsztaty wokalne prowadzone przez Grażynę Brodzińską i prof. Ryszarda Karczykowskiego

Archiwum

Pokaż 12 kolejnych artykułów