EN

17.01.2022, 19:00 Wersja do druku

Kraków. Najbliższy tydzień w Teatrze im. J. Słowackiego

Teatr im. Juliusza Słowackiego w Krakowie serdecznie zaprasza na spektakle grane na trzech różnych scenach! Każdy znajdzie coś dla siebie.

mat. teatru

Inne aktualności

Oto kalendarium:

Już w najbliższą środę i czwartek (19, 20 stycznia) na Scenie MOS spektakl „Jedzonko” w reżyserii Katarzyny Szyngiery. Tematem spektaklu będzie jedzenie, a czasem nawet jedzonko. To, czym się delektujemy, co konsumujemy, pochłaniamy, wcinamy... Skąd się wzięło w naszym koszyku, lodówce i na naszym stole? Jedzenie dzieli nas na frakcje, klasy społeczne, pokolenia, nawet klasyczna kategoria narodu jest dziś coraz częściej reinterpretowana przez pryzmat regionalnych smaków.

Również od środy do piątku (19 – 21 stycznia) na Scenie Domu Machin będzie można zobaczyć Marcina Kalisza w spektaklu „Agamemnon” Rodrigo Garcii w reżyserii Szymona Kaczmarka. Na scenie ojciec i jego rodzina, którą stanowią hiperrealistyczne sylikonowe lalki. To dziwaczna czarna komedia z wielkim potencjałem komicznym oraz ostra jak żyletka diagnoza rzeczywistości.

Wracamy także ze spektaklem „Miłość” w reżyserii Błażeja Peszka na Scenie MOS. W najbliższą niedzielę oraz poniedziałek (23, 24 stycznia). Przypadkowe spotkanie dwojga ludzi. Łączą ich podeszły wiek, samotność i lęk przed rodzącym się uczuciem. On – bezdomny, zajmujący się na co dzień fotografią ekscentryk. Ona – pozbawiona wzroku marzycielka, żyjąca obrazem miasta zapamiętanym z dzieciństwa. On – wspaniały Jan Peszek. Ona – niepowtarzalna Anna Polony.

20 stycznia (czwartek) zapraszamy na nocne zwiedzanie „Zagubieni w Teatrze ”. To nocne doświadczanie teatru, historii i duchów, które zamieszkują jego mury. Pełna napięcia i nagłych zwrotów akcji wędrówka jest jedyną w swoim rodzaju możliwością zobaczenia pomieszczeń i zakamarków, które na co dzień strzeżone są przed okiem widza. Do końca tygodnia w Teatrze w Krakowie można także będzie zobaczyć na Dużej Scenie „Dziady” w reżyserii Mai Kleczewskiej.

W czasie ferii Teatr przygotował bilety w specjalnej cenie – 20 % na spektakle: „Agamemnon”, „Jedzonko” oraz „Miłość” w dniach od 19 do 24 stycznia. Serdecznie zapraszamy!

Aktualny repertuar znajduje się na www.teatrwkrakowie.pl , a bieżące informacje można znaleźć także na stronie Teatru na Facebooku.

Źródło:

Materiał nadesłany