20.08.2020, 09:03 Wersja do druku

Kraków. Muzyczna podróż po Alei Operetkowej w ostatni weekend sierpnia

Inne aktualności

Od placu Centralnego aż do parku Ratuszowego w Nowej Hucie – w ostatni weekend sierpnia Krakowskie Biuro Festiwalowe zaprasza w muzyczną podróż po Alei Operetkowej, która wypełni się dźwiękami uwielbianych przez nowohucką publiczność oper i operetek.

- Gala operetkowa w Alei Róż ma wieloletnią tradycję i jest jedną z najpiękniejszych chwil integrujących mieszkańców Nowej Huty niezależnie od ich wieku - mówi Izabela Helbin, dyrektorka Krakowskiego Biura Festiwalowego. - Jednak najważniejsze jest dla nas zdrowie i bezpieczeństwo krakowianek i krakowian. Mając to na uwadze, w tym roku nie będziemy mogli zaprosić Państwa na Galę Operetkową w formule, jaką Państwo dobrze znają. Natomiast w ramach rekompensaty przygotowaliśmy dla Państwa cykl mini koncertów, które odbędą się w ostatni weekend sierpnia w okolicy alei Róż, która na ten weekend zamieni się w Aleję Operetkową - dodaje. 

W weekendową muzyczną podróż zabiorą nas znakomici soliści i solistki. W alei Róż wystąpi przy akompaniamencie Agnieszki Ignaszewskiej-Magiery Michał Dembiński, w parku Ratuszowym będziemy mogli się zrelaksować przy śpiewie Katarzyny Guran, natomiast na placu Centralnym usłyszymy Piotra Kwintę, który stworzy duet z Michałem Roemerem, a naszą podróż zakończy Katarzyna Oleś-Blacha, której akompaniować będzie Marta Mołodyńska-Wheeler.

Koncerty odbędą się w dniach 29 i 30 sierpnia 2020 roku w godz. od 15.30 do 20. 

Szczegółowy program dostępny będzie już wkrótce na profilu wydarzenia na portalu Facebook.

Tytuł oryginalny

Nowa Huta. Muzyczna podróż po Alei Operetkowej w ostatni weekend sierpnia

Źródło:

Dziennik Polski online

Link do źródła

Autor:

Paweł Gzyl

Tematy w toku