EN

24.09.2020, 08:00 Wersja do druku

Kraków. Marek Mikos odwołany ze Starego Teatru

fot. Mat. teatru

Marek Mikos, po trzech latach zarządzania Starym Teatrem Narodowym, stracił stanowisko przed końcem kontraktu. Jako kandydat na nowego dyrektora Starego Teatru typowany jest Waldemar Raźniak. - Zostałem odwołany. Rozważam odwołanie się do sądu pracy - powiedział stacji RMF FM były już dyrektor Starego Teatru.

Piotr Gliński odwołał w środę 23 września Marka Mikosa z funkcji dyrektora Narodowego Starego Teatru im. Heleny Modrzejewskiej w Krakowie.

„Nowego dyrektora teatru minister kultury wskaże, zgodnie z przepisami ustawy o organizowaniu i prowadzeniu działalności kulturalnej, po zasięgnięciu opinii związków zawodowych Narodowego Starego Teatru oraz stowarzyszeń twórczych właściwych ze względu na rodzaj działalności NST” - informuje ministerstwo.

Kilka dni temu „Rzeczpospolita” poinformowała, że dyrektor Marek Mikos ma zostać odwołany w najbliższym czasie. Minister Gliński miał bowiem dostrzec stan, który środowisko teatralne widzi już od kilku sezonów, brak znaczących premier czy głośnych wydarzeń artystycznych na jednej z najważniejszych polskich scen. O Starym Teatrze mówi się w ostatnich latach głównie w kontekście konfliktów, zmian personalnych czy odchodzących z teatru aktorów.

Zaloguj się i czytaj dalej za darmo

Zalogowani użytkownicy mają nieograniczony dostęp do wszystkich artykułów na e-teatrze.

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się.

Tytuł oryginalny

Kraków. Minister kultury odwołał dyrektora Narodowego Starego Teatru Marka Mikosa

Źródło:

„Dziennik Polski” online

Link do źródła

Wątki tematyczne