EN

23.09.2020, 07:59 Wersja do druku

Kraków. Gliński odwołuje Mikosa? Kim jest nowy kandydat na dyrektora Starego Teatru

fot. Bartek Warzecha

  Waldemar Raźniak ma być nowym dyrektorem Narodowego Starego Teatru w Krakowie - napisała "Rzeczpospolita", a krakowska "Wyborcza" nieoficjalnie potwierdziła tę informację.

Jeśli informacje te okażą się ostatecznie prawdziwe, oznaczać to będzie, że nowym szefem jednej z najważniejszych scen w Polsce zostanie reżyser bez spektakularnych osiągnięć artystycznych, doświadczony raczej jako pedagog.

Raźniak zastąpiłby dyrektora Marka Mikosa – byłego krytyka teatralnego i szefa TVP Kielce, którego powołanie przez ministra Glińskiego w 2017 r. spotkało się z powszechną krytyką.

Marek Mikos według informacji „Wyborczej” ma być odwołany przed końcem kontraktu, który powinien wygasnąć za rok. W bieżącym roku Ministerstwo Kultury przeprowadziło w Starym Teatrze audyt, którego wyniki – dowiedzieliśmy się również nieoficjalnie – miały być niekorzystne dla dyrektora. Wcześniej w jednym z wywiadów Piotr Gliński przyznał się do błędu w kwestii wyboru szefa Starego Teatru.– Mikos jest największą pomyłką kadrową ministra Glińskiego i nie sposób tego dłużej ukrywać. Sprawę trzeba było w końcu przeciąć – skomentowało źródło „Wyborczej” w ministerstwie.

Zaloguj się i czytaj dalej za darmo

Zalogowani użytkownicy mają nieograniczony dostęp do wszystkich artykułów na e-teatrze.

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się.

Tytuł oryginalny

Gliński odwołuje Mikosa? Kim jest nowy kandydat na dyrektora Starego Teatru w Krakowie

Źródło:

„Gazeta Wyborcza” online

Link do źródła

Wszystkie teksty Gazety Wyborczej od 1998 roku są dostępne w internetowym Archiwum Gazety Wyborczej - największej bazie tekstów w języku polskim w sieci. Skorzystaj z prenumeraty Gazety Wyborczej.

Autor:

Witold Mrozek