18.01.2021, 09:05 Wersja do druku

Kraków. Kiedy zacznie działać scena Bagateli pod Kopcem Kościuszki?

Inne aktualności

Spektakle, koncerty plenerowe, wystawy – to plan Teatru Bagatela na Strefę K-805 pod Kopcem Kościuszki. Jednak na rewitalizację obiektu i terenu po byłej jednostce wojskowej będzie trzeba jeszcze poczekać.

Teatr zakupił Strefę K-805 w 2013 roku od Agencji Mienia Wojskowego. Wcześniej dwa budynki przy al. Waszyngtona pełniły funkcje garaży dla pojazdów wojskowych. Nieruchomość stała się przede wszystkim zapleczem magazynowym Bagateli.

Baza wojskowa strefą kultury

W przyszłości dawna baza wojskowa ma stać się nowoczesną strefą kultury. Budynki będą nadal służyć teatrowi jako zaplecze magazynowe, produkcyjne i organizacyjno-techniczne. Jednak na całkowitą realizację planów inwestycyjnych będzie trzeba poczekać. Pierwsza przeszkoda to kwestie finansowe, druga: trwająca pandemia koronawirusa.

– Tak duża inwestycja, jaką jest rewitalizacja Strefy K-805 bez wsparcia finansowego jest po prostu niemożliwa. Całkowity koszt realizacji projektu przygotowanego w 2017 roku to kwota 23 milionów złotych. Można go oczywiście podzielić na etapy. Zamierzamy ten projekt również nieco „odchudzić”, jednak w dalszym ciągu będziemy potrzebowali kilkunastu milionów na sfinalizowanie inwestycji. Ten teren i budynki będą w przyszłości służyć działalności kulturalnej, będą udostępniane publiczności w czasie organizacji spektakli, koncertów, wystaw i warsztatów. Chcemy by tętniło tu życie przez cały rok, 7 dni w tygodniu – przyznaje Andrzej Wyrobiec, dyrektor Teatru Bagatela.

Zaloguj się i czytaj dalej za darmo

Zalogowani użytkownicy mają nieograniczony dostęp do wszystkich artykułów na e-teatrze.

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się.

Tytuł oryginalny

Teatr Bagatela. Kiedy zacznie działać scena pod Kopcem Kościuszki?

Źródło:

www.lovekrakow.pl

Link do źródła

Wątki tematyczne