EN
20.11.2021, 10:05 Wersja do druku

Kraków. Jarmark Bożonarodzeniowy z szopkarzami i korowodem kolędniczym

Inne aktualności

Rynek Główny będzie udekorowany 600 choinkami zakupionymi z plantacji świerków oraz ciepłym, białym światłem. Tak - według zapowiedzi organizatorów - główny plac Krakowa będzie się prezentował podczas Jarmarku Bożonarodzeniowego, który rozpocznie się 26 listopada i potrwa do 2 stycznia 2022 roku. Na płycie Rynku będzie można zrobić przedświąteczne zakupy, ale też tradycyjnie wziąć udział w imprezach towarzyszących czy przyglądać się prezentacjom małopolskich gmin lub krakowskich szkół.

Uroczyste otwarcie tegorocznego Jarmarku Bożonarodzeniowego na Rynku Głównym zaplanowane jest w samo południe w sobotę 27 listopada. Tego samego dnia już od godziny 9.30 przy estradzie kiermaszu będzie można napisać (lub narysować) list do Świętego Mikołaja. Listy będzie się wrzucać do mikołajowej skrzynki pocztowej przy estradzie. Po godzinie 12 listy przyczepione do mikołajowych baloników zostaną wysłane do nieba.

Również 27 listopada, o godzinie 16.30 na małej scenie odbędzie się koncert świąteczny dla dzieci Pan Tu Nie Stał. Z kolei o godz. 17.15 planowane jest uroczyste włączenie iluminacji drzewka świątecznego obok Bazyliki Mariackiej. Następnie, o godz. 17.30 organizatorzy zapraszają na występ Antka Smykiewicza z zespołem.

2 grudnia na Rynku Głównym pojawią się twórcy szopek - w ramach kolejnej edycji Konkursu Szopek Krakowskich. Będą prezentować swoje misterne dzieła od godz. 10 pod pomnikiem Adama Mickiewicza, a następnie od godz. o 12 na estradzie Jarmarku Bożonarodzeniowego. Konkurs Szopek odbywa się po raz 79.

Z kolei np. w niedzielę 5 grudnia o godz. 11 na Rynek przybędą krakowscy kupcy. Zostanie odczytane Orędzie Kupieckie. Również w tym dniu od godziny 10-20 obędzie się prezentacja Marki Lokalnej Karpating (Powiat Gorlice).

16 grudnia o godzinie 18 zaplanowany jest występ "Hej kolęda, kolęda..." w wykonaniu uczniów Zespołu Szkół Rzemiosła i Przedsiębiorczości MIRiP w Krakowie. A 17 grudnia o godz. 16 zaprezentuje się na kiermaszu Gmina Zabierzów.

Na 18 grudnia zaplanowano najbarwniejszą imprezą Jarmarku - Korowód Kolędniczy, w którym weźmie udział wiele autentycznych amatorskich folklorystycznych grup kolędniczych. Zespoły folklorystyczne spotkają się przy krakowskim Barbakanie o godzinie
11.30, następnie barwny korowód przejdzie na Rynek. Każdy zespół będzie prezentował się w różnych punktach Rynku, przewidziane jest też wspólne śpiewanie kolęd z publicznością. Korowód od lat przygotowuje Stowarzyszenie Folklorystyczne "Teatr Regionalny". W tym samym dniu o godz. 16 na estradzie jarmarku będzie można zobaczyć występ grupy kolędniczej
"Pleśnioki" z Pleśnej.

Zaloguj się i czytaj dalej za darmo

Zalogowani użytkownicy mają nieograniczony dostęp do wszystkich artykułów na e-teatrze.

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się.

Tytuł oryginalny

Jarmark Bożonarodzeniowy z szopkarzami i korowodem kolędniczym

Źródło:

„Dziennik Polski” online

Link do źródła

Wątki tematyczne